Avatar uživatele
bauerlukin

Je možné, že jeden člověk ve stejné (firmě, pozici a kvalifikaci) má ve srovnání s kolegou rozdílný plat?

Dobrý den, je možné, že jeden člověk ve stejné firmě, na stejné pozici, a při stejných znalostech/kva­lifikaci, má rozdílný plat od druhého? Jde mi o to jestli požádání o zvýšení platu je smysluplné. Vždycky jsem si myslel, že když mám nárok na zvýšení platu, tak by mi ho lidé ve vedení určitě sami dali a nemusím o něj žádat. Pracuji ve velké organizaci.

Díky

Jiná mzda ve stejné firmě na stejné pozici při stejné kvalifikaci

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1696 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Požádat o zvýšení platu je podle mne zbytečné,
protože platy se řídí platovými tabulkami.

Něco jiného by bylo zaměstnání v soukromé firmě,
kde jde o smluvní mzdu. Tam by žádost o zvýšení
mzdy mohla mít smysl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano, je to možné a neni až tak nic vyjimečného. Klidně si požádej o zvýšení platu. Jaký bude výsledek však záleží na vedení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Trochu zmatečné, vyber si co pobíráš – mzdu nebo plat? Práce ve „velké organizaci“ to moc neujasňuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Různé mzdy za stejnou práci na stejné pozici ve stejné firmě není nic skandálního, děje se to. Může to být způsobeno něčím v historii nebo i antipatií vedoucího. Právě proto nikdo neví (nemá vědět) kolik bere jeho kolega, je to jen zdroj zlé krve ve firmě. O zvýšení si samozřejmě může říct kdokoliv kdykoliv tomu, kdo je jeho výplatě rozhoduje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Stejná kvalifikace neznamená stejné pracovní nasazení a stejnou šikovnost. Ani stejné výsledky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Je to možné a nijak výjimečné, zejména v komerčních firmách, a z mnoha důvodů. Rozdílná výše platu může vyjadřovat rozdílný výkon nebo rozdílné posouzení zaměstnanců jejich nadřízeným. Nezřídka také nově získaný zaměstnanec dostane vyšší plat než zaměstnanec stávající.
Problém nastane jedině v případě, že ten s nižším platem je žena – to se považuje za diskriminaci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Jaký je rozdíl mezi českým a kanadským dřevorubcem? Žádný, oba si za svůj plat mohou zajet na weekend do Prahy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

ivzez: Tazatel si ale plete plat se mzdou. Řada lidí považuje plat a mzdu za to samé vćetně mě před několika lety.

před 1696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Já to přece vím, právě na to jsem reagovala.

před 1696 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek