Hledám práci

Je k něčemu designový životopis?

Viz např.: http://www.zi­votopisalek.cz atd. Chlubí se že moderní vzhled životopisu zvíší šance na přijetí, ale já teda nevím,proč by měl???

Nejlepší odpověď
Drap

Mělo by platit, co napsala Deli, bohužel realita je uplně jiná. Osobně nejsem přesvědčen o tom, že pokud si necháte takto vypracovat životopis , tak to zvýší vaše šance. Vaše šance zvýší pouze : nízký věk,znalost jazyků a PC, délka praxe, a vzdělání.

Další odpovědi
Deli

Ano, myslím, že zvýší šance na přijetí a vypracování za 120 Kč není drahé.

Proč je zvýší? Především proto, že personalistovi spíš utkví takovýto životopis, než jeden z desítek stejných černobílých. Pak také určitě zvýší šanci tam, kde se aktivně používá PC. Dále je vidět, že opravdu máte zájem a o místo bojujete, chcete být vidět.
To je stejné, jako když do prodejny přijde pět prodavaček ucházet se o místo. Jedna žvýká, druhá přijde ledabyle oblečená, třetí se vystrašeně choulí v rohu, další si vesele smskuje a pátá je hezky oblečená a mile se usmívá. Kterou si vyberete?
A kterému životopisu dáte šanci?

mosoj

Máte pravdu. Nezvííší nic.

baghira

Naprostý souhlas s Deli. Nejdůležitější je kvalifikace, ale při výběru z několika zhruba stejně kvalifikovaných může rozhodnout cokoliv, i zdánlivá maličkost.

Mimochodem, pár výběrových řízení jsem se zúčastnil (z pozice firmy), a životopisy s pravopisnými chybami (zvíší) šly vždycky do koše jako první.

1popelka1

Podle mého názoru je k ničemu. Zaměstnavatelé žádají strukturovaný životopis a jestli je fialový nebo žlutý je vedlejší.

Přednost má praxe a kvalifikace v oboru o který máte zájem. Ani VŠ není vše, když nemáte praxi.

Zdroj: zkušenosti, názor

Michal Kole

Když si životopis necháte napsat tak to je spíš podvod.

Pokud nemáte praxi a VŠ tak vám barevný životopis nepomůže

Andreas

Designový životopis a navíc za peníze je k ničemu. Neznamená to ale, že nezáleží na vzhledu. Odfláknutý životopis je spíše naškodu. Dobrý vzhled je v uvedeném odkazu. Jde to podle toho bez problémů vyplnit a vypadá to dobře.

Zdroj: http://www.eu­ropass.cz/zivo­topis/

terezurban

Sama jsem již pár pohovorů dělala a vybírala z různých životopisů. Určitě jsou na prvním místě zkušenosti a znalosti. Musím ale uznat, že na mě dělalo dojem i to, když byl životopis něčím výjimečným. Zanechalo to ve mně dojem, že si s tím člověk dal práci a má nějaké kreativní myšlení. Takže musím říct, že to dle mého je celkem důležité.
Nedávno jsem objevila tuhle aplikaci, jde tam základnější (ale hezký) životopis vytvořit i zadarmo, tak zkuste. https://cvapp.cz/
V dnešní době je fakt důležité se odlišit. Držím palce! :)

baghira

Docela by mě zajímalo, jestli ti, co tvrdí, že formální a řekněme estetická stránka životopisu nic neznamená, byli někdy v pozici zaměstnavatele a přijímali tímto způsobem kolegy do firmy.
Protože všechno je jako vizitka, a pokud mi přijde životopis napsaný tužkou na papíru vytrženém ze sešitu (i s tím jsem se setkal), tak ani ho nemusím číst, abych věděl, s jakou pečlivostí a odpovědností se dotyčný staví ke svým úkolům.