Avatar uživatele
Hledám práci

Je k něčemu designový životopis?

Viz např.: http://www.zi­votopisalek.cz atd. Chlubí se že moderní vzhled životopisu zvíší šance na přijetí, ale já teda nevím,proč by měl???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4606 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Mělo by platit, co napsala Deli, bohužel realita je uplně jiná. Osobně nejsem přesvědčen o tom, že pokud si necháte takto vypracovat životopis , tak to zvýší vaše šance. Vaše šance zvýší pouze : nízký věk,znalost jazyků a PC, délka praxe, a vzdělání.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Ano, myslím, že zvýší šance na přijetí a vypracování za 120 Kč není drahé.

Proč je zvýší? Především proto, že personalistovi spíš utkví takovýto životopis, než jeden z desítek stejných černobílých. Pak také určitě zvýší šanci tam, kde se aktivně používá PC. Dále je vidět, že opravdu máte zájem a o místo bojujete, chcete být vidět.
To je stejné, jako když do prodejny přijde pět prodavaček ucházet se o místo. Jedna žvýká, druhá přijde ledabyle oblečená, třetí se vystrašeně choulí v rohu, další si vesele smskuje a pátá je hezky oblečená a mile se usmívá. Kterou si vyberete?
A kterému životopisu dáte šanci?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Máte pravdu. Nezvííší nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Naprostý souhlas s Deli. Nejdůležitější je kvalifikace, ale při výběru z několika zhruba stejně kvalifikovaných může rozhodnout cokoliv, i zdánlivá maličkost.

Mimochodem, pár výběrových řízení jsem se zúčastnil (z pozice firmy), a životopisy s pravopisnými chybami (zvíší) šly vždycky do koše jako první.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
1popelka1

Podle mého názoru je k ničemu. Zaměstnavatelé žádají strukturovaný životopis a jestli je fialový nebo žlutý je vedlejší.

Přednost má praxe a kvalifikace v oboru o který máte zájem. Ani VŠ není vše, když nemáte praxi.

Zdroj: zkušenosti, názor

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Když si životopis necháte napsat tak to je spíš podvod.

Pokud nemáte praxi a VŠ tak vám barevný životopis nepomůže

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andreas

Designový životopis a navíc za peníze je k ničemu. Neznamená to ale, že nezáleží na vzhledu. Odfláknutý životopis je spíše naškodu. Dobrý vzhled je v uvedeném odkazu. Jde to podle toho bez problémů vyplnit a vypadá to dobře.

Zdroj: http://www.eu­ropass.cz/zivo­topis/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terezurban

Sama jsem již pár pohovorů dělala a vybírala z různých životopisů. Určitě jsou na prvním místě zkušenosti a znalosti. Musím ale uznat, že na mě dělalo dojem i to, když byl životopis něčím výjimečným. Zanechalo to ve mně dojem, že si s tím člověk dal práci a má nějaké kreativní myšlení. Takže musím říct, že to dle mého je celkem důležité.
Nedávno jsem objevila tuhle aplikaci, jde tam základnější (ale hezký) životopis vytvořit i zadarmo, tak zkuste. https://cvapp.cz/
V dnešní době je fakt důležité se odlišit. Držím palce! :)

před 1308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
baghira

Docela by mě zajímalo, jestli ti, co tvrdí, že formální a řekněme estetická stránka životopisu nic neznamená, byli někdy v pozici zaměstnavatele a přijímali tímto způsobem kolegy do firmy.
Protože všechno je jako vizitka, a pokud mi přijde životopis napsaný tužkou na papíru vytrženém ze sešitu (i s tím jsem se setkal), tak ani ho nemusím číst, abych věděl, s jakou pečlivostí a odpovědností se dotyčný staví ke svým úkolům.

před 4606 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek