annas

Není škoda, že nikdo ještě nedokázal rozluštit písmo dinosaurů? Mohli bychom se dočíst jak přežít tisíce let jako oni?

Podle Jindry Konečného
http://www.ro­manyzdarma.cz/kni­hy/79.pdf

1. "Nebo bychom se dověděli, že dinosauři vyhynuli, protože měli příliš malý mozek? Člověk si zvolil proto opačnou cestu k záhubě? " — Gabriel Laub

https://citaty­.net/citaty/6359-gabriel-laub-dinosauri-vyhynuli-protoze-meli-prilis-maly-mozek/

2. Nestačí, že „naše lidské omyly jsou jediným důkazem toho, že člověk existuje?“

3. Či platí, že „na dinosaury, stejně jako na některé lidi, je lepší vzpomínat než o nich vědět víc?“

2. a 3. – podle Jindry Konečného

http://www.ro­manyzdarma.cz/kni­hy/79.pdf

4. Jak lze chápat tato slova? „Dinosauři však v rámci jedné své specializované formy přesto přežili a daří se jim velmi dobře i dnes – což dokládá každé zaštěbetání v krmítku nebo zatřepotání opeřenými křídly nad našimi hlavami?“ – Vladimír Socha

https://www.da­tabazeknih.cz/ci­taty/vladimir-socha-6559

--
Obrázek
https://pixaba­y.com/photos/di­nosaur-dinosaur-park-model-1310676/

Nejlepší odpověď
aliendrone

:D :D :D
Jasně – jde o nějaký mně skrytý význam to „písmo dinosaurů“, že? (Určitě na to je nějaký spešl název jako „jinotaj“ nebo tak něco, ne?)
Ani dinosauři se jako jedinci nedožívali tisíců let, pokud jde o trvání jejich epochy (cca 150 milionů let), tak ta je sice úctyhodná, na druhou stranu můžeme konstatovat, že za celou ti dlouhou dobu se nezmohli na nic jiného/lepšího, než na vychcípání. Slabota! ;) :D :D

ad 1 – Asteroid Chicxulub
ad 2 – „naše lidské omyly jsou jediným důkazem toho, že člověk existuje?“ – to jako opravdu? ;) :)
ad 3 – Jsem si DOST jistý, že na dinosaury žádný člověk ani jeho blízký předchůce VZPOMÍNAT nemůže. ;) :)
ad 4 – No, asi tak jak je to napsané – ptáci jsou přímými potomky dinosarů, jsou i tací, kteří je mezi dinosary přímo řadí. :)

Další odpovědi
Drap

Možná ano, i když popravdě ještě jsem doposud nenarazil na dinosauří rukopis.
1.Těžko říct zda jde pouze o velikost mozku. Myslím, že tak úplně to pouze mozkem nebude.
2.Určitě stačí, ale co kdyby se našel důkaz o tom, že za všechno přece jenom nemůžeme.
3. Určitě platí. U mnohých je opravdu lepší nic nevědět. Jsou i informace o druhých, které mohou být životu nebezpečné.
4. Ano i toto platí a důkaz se najde na každém kroku. Třeba nás časem evoluce také zavede k jiné nápadně odlišné formě, než jak jí známe dnes.

Kepler

Dinosauři přežívali více než 100 miliónú let a přesto došlo i na ně. Stačil 10 km skála z vesmíru a bylo vymalováno. Člověk asi žádný asteroid nebude potřebovat, sám velice efektivně pracuje na svém vyhynutí. Možná se ptáci vyvinuli z menších dinosaurů, co přežili Chicxulub, ale je to asi stejná úvaha, jako že pocházíme z nějakého pra-savce podobného myši.

Edison

My už tisíce let žijem. Dnešním počítáním počítáme dva. Ale celkem se dá počítat na desetitisíce. A jak nás, jako lidi, pozoruju říkám si, jestli to není už kapku dlouho.

Doplnění: Někdy mám pocit, že někteří dinosauři přežili kolem mě dodnes…

EKSOT123

Zajímalo by mě, jestli do skupiny dinosaurů patřili i draci. Ti měli víc hlav, uměli mluvit, možná i psát a specializovali se na princezny. V bibli v Jobovi se píše o livjatanovi, zřejmě tedy žil ještě v nedávné době.

annas

Co říáká bible o dinosaurech?
http://www.me­mento.junweb.cz/clan­ky/bdhap1.htm

EKSOT123

V tom odkazu jsou spíš dedukce nějakého, pravděpodobně adventisty sedmého dne. Možná i jiného křesťana, ale určitě nejde o v církvi uznávané názory.
Snad by se daly brát vážněji jen uváděné námitky vůči evoluci. Ale i to se může časem vysvětlit, i když je to nepravděpodobné. Jinak myslím, že v historii stačilo poučení – rozčarování z toho, že Země není středem vesmíru. Jen z hlediska pozemské geologie je pravděpodobné, že stáří Země je velké. A podobně i stáří dinosaurů. Ať už jde o důvěryhodnou teorii Pangey- prakontinentu, nebo o procesy přeměny hornin a změn zemského reliéfu, nebo o tvorbu korálů, krápníků, černého uhlí(to jsme byli ještě mladí, že?), zkrátka to vše potřebuje čas. Podobně jako rozpínání vesmíru, tvorba a zánik hvězd, potřebují čas.
Jediným biblickým problémem se mi zdají nálezy Homo sapiens, staré až 190 tis.let. Dalším diskutovaným, tam zmíněným problémem je, že zvířata přece nemohla umírat dřív, než Adam s Evou zhřešili. Podle některých vizionářů ale Ráj nebyl na Zemi a stále existuje. Snad je Ráj v jiné dimenzi. A všeobecné fyzikální a jiné zákonitosti vesmíru, vedoucí k lopotě Adama v potu tváře a k umírání všech zvířat, mohou být ve vztahu se hříchem prvních lidí, přestože tu ta zvířata a zákonitosti byly dřív, než člověk. Pro Boha není vazba na čas (časová posloupnost) nepřekonatelnou překážkou. Tedy věřící to určitě nemá jednoduché. Ale úchylky na obě strany- k nevíře, nebo třeba k víře typu adventistů, podle mě naráží na rozumové problémy ještě víc.

Ještě bych se připojil k námitce Drapa ohledně nějakého dinosauřího rukopisu. Co tím chtěl asi básník říct?

EKSOT123

Aha, nejspíš bychom přežili tak dlouho jako dinosauři, kdybychom také žádné písmo neznali.

annas

Samozřejmě ten aforismus je nadsázka. Hledala jsem původní odkaz, našla jsem jiný, ale přiznávám, že jsem se nedívala, kterému nábožernství patří.

V jednom odkazu na křesťanskou bibli, byl jiný výklad. ale nemůžu jej najít. Tam se uvádí, že dinosauři jsou „vytvoření“ satanem z hadů
(Adam a Eva), proto nebyli v arše jako tvorové, kteří ubližovali, proto vyhynuli.

Vše záleží na úhlu pohledu, ale něco se dá brát jako fantasie.

Nikoho neodsuzuji za to, v co věří, či nevěří, je to každého věc. Lze brát růzbé výklady třeba jako pověsti, pohádky, legendy atd. Jde vždy o subjektivní pohled, tedy výklad něčeho.