Kryšpín

Není příliš velký postih za předjíždění na železničním přejezdu?

Mezi Svitavami a Poličkou kamion předjížděl na železničním přejezdu další dva kamiony zavinil menší nehodu a ujel. Mluvčí Policie sdělil, ztráta 7 bodů a až jeden rok zadržený řidičák. Škoda byla malá 15 tisíc, závory nahoře.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jo, taky jsem to četl a viděl. Takovým hajzlům by měli vzít řidičák doživotně. Ne proto, že předjížděl na přejezdu, ale že se zachoval jako prase, způsobil škodu a ujel.

Další odpovědi
Alesh

Však to je nebezpečné chování jako kráva, tos neviděl, co tenkrát udělal ten polskej magor ve Studénce a co to způsobilo?
Za mě trest odpovídá, pokuta mohla být podle mě klidně i vyšší.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%BDelez­ni%C4%8Dn%C3%AD_ne­hoda_ve_Stud%C­3%A9nce_2015

elkon

V tom případě žádný trest není dost vysoký. Nechápu, že se někdo může zastávat.

Dochy

Předjíždění na přejezdu se nědělá právě proto, že předjíždění samo o sobě je nebezpečný manévr a případná i banální nehoda na přejezdu se může dost zdramatizovat pokud pojede vlak… Takže předjíždění na přejezdu je blbost. Velká. Způsobení nehody průser, relativně malej. Ujetí od nehody je srabáctví a průser. Velkej.

anonym

Prosímte proč by to měl být velký postih, vždyť vybodování znamená jen to že si uděláš nový řidičák, a lidé kteří dělají takovéto chyby rozhodně potřebují znovu do autoškoly, to je snad naprosto zjevné! Je jasné, že tam nedávali dost pozor, takže opáčko.

cukrar

Na přejezdu je, jako na dalších místech, zákonem zakázáno předjíždět. |Pokud někdo zákaz předjíždění poruší, je sankce mimo jiné i ztráta řidičského oprávnění.
Co se Vám zdá velký postih?

cukrar

ge0rge, kde jste vzal info že" „vždyť vybodování znamená jen to že si uděláš nový řidičák“