Kazatel

Není absurdní, co do porovnání počtu mrtvých, litovat národ, jež stále vede agresivní válku proti sousednímu státu?

A podotázka, byli-li byste napadeni sousedním státem a vaši blízcí zmasakrováni, ovlivnilo by to nějak vaše pocity i to, co byste se nebáli nahlas vyslovit?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Tento cocotismus nebere v potaz tohle:
Civilní oběti jsou vždy jen civilní oběti a zpravidla vždy nevinní. Jen hovada přeji smrt dětem, rodinám, ženám atd.
Národ je COSI neurčitého, nejasného, zfanatizovaného a převážně uměle vytvořeného – pro nějaké větší rozlišení mezi lidmi. Prázdný, nelidský (neosobní) pojem, který vlastně nic neznamená.
Je to stejná otázka, jako zda se dá obecně litovat nevinných, civilních obětí (bez ohledu na tzv. národnost).
Stát a jeho politika/vedení není národ… Jedna věc je vinit stát, jako jeho představené atd.. druhá a úplně jiná věc je vinit všechny jeho občany (tedy ten tvůj národ).
Samozřejmě média a veřejné mínění není nic objektivního. Někdy jsou obří ztráty a smrti opomíjené, popírané nebo jen statistika bez emocí. Jindy zase je smrt jen pár lidí nebo jen obyčejného jednotlivce zfanatizovaného. Na tom ale nezáleží… To už je prostě veřejné mínění a média. Ale nemění to nic na tom, že nešťastná úmrtí nevinných lidí jsou vždy tragédii/katas­trofou. A čím víc lidí zemřelo, tím horší.
Ano, to je ‚skvělá‘ mentalita a přístup. „Rusové vedou válku a už zabili X Ukrajinců… Jen ať všichni Rusové chcípnou, proč je litovat, že?“
Chceš sčítat a porovnávat ztráty?

Já Rusy/Rusko lituju hned „od začátku“. Převážně proto, že mají takovou politiku – vedení – poměry. A nejvíc to VŽDYCKY vyberou obyčejní a neviní lidí.

Další odpovědi
zjentek

Vyprovokovat Rusa svou nenažraností bylo to nejmenší. Důsledky příčin již zjevně chápeš (a toť veliké plus hlubší než čmárat na tank fialové srdíčko anebo na výlohu krámu nápisy typu ku.vy ruské zde..něte).

Podle mnohých teorií zde pokud jsem zmasakrován je to moje chyba a tudíž jsem debil. Taktéž pokud mě represivní složky vidí v auťáku dříve než já je což v důsledku vede ke kruté pokutě je to má chyba tudíž jsem taktéž debil.

Zabít včas, zabít dříve. Pokud z člověka nejde dostatečný strach, je během vlastního života jen pouhým číslem ve statistice a nic více. Nobody care, kálí Bílý Tesák, čili zcela zbytečná otázka.

plebs

Záleží z úhlu pohledu na př. Izrael likviduje Hamás a mezitím je zabito 25 tisíc žen a dětí / dle USA ministra / 35% rozbombardovaných budov v Gaze a hrozí tam hladomor a to hodnotí většina Čechů kladně a podporuje Izrael.
Možná proto, že je tam jiná barva pleti, náboženství i politického smyšlení a jiné zvyky.

Disraeli

„Jindy zase je smrt jen pár lidí nebo jen obyčejného jednotlivce *zfanatizovaná a především zdramatizovaná…“