Stingo

Nemocenská

poradite,jak spocitam nemocenskou, kdyz dotycny pracoval od 18.9. Za zari 11000 cisteho, rijen 22740 cisteho, listopad 5000 cisteho. Dotycny marodi od 7.11. Kolik mu mel zaplatit zamestnavatel za listopad a kolik socialka? A kolik mu zaplati socialka za cely prosinec? Prosim muzete mi presne uvest postup vypoctu? Odkazy na mzdovou kalkulacku neposilejte. Dekuji mnohokrat.

Odpovědi
Funna

to je sice odkaz na kalkulačku…ale je v ní přesně rozepsané, kolik peněz, který den a kdo to bude platit…pro tvůj případ by se mělo počítat s platy září+říjen a vydělit to 2 a budeš mít měsíční průměr…listopad (protože začala nemocenská) se už do toho nepočítá…jenže ty uvádíš čistou mzdu…jenže nemocenská se počítá z hrubé mzdy…http://w­ww.penize.cz/kal­kulacky/nemocen­ska#nemocenska

ivzez

To je úkol do školy, že?

Co platí zaměstnavatel a co bude platit OSSZ?
Jaká doba bude rozhodným obdobím pro výpočet náhrady mzdy
(a z čeho se vypočte)?
Jaká doba bude rozhodným obdobím pro výpočet nemocenského?
Jak se stanoví denní redukovaný vyměřovací základ?
Kolik procent vyměřovacího základu činí nemocenské?

Propočtěte příklad, dopište jej sem, doplňte, od kdy do kdy byl zaměstnanec nemocen a pak Vám to můžeme zkontrolovat.