hapiky

Neměli bychom být my lidé považovaní za dravce, když jíme skoro denně maso a zabíjíme kvůli tomu denně tisíce zvířat?

Dravec místo pan-paní. Vegetariáni by si mohli titul pan-paní ponechat.

Nejlepší odpověď
annas

Člověk může být považovaný za dravce v přeneseném významu, jako surovec,. násilník,, chamtivec.

Ale nikoliv kvůli tomu, že jí maso, navíc není člověk přizpůsobený přímo k lovu živé kořisti., nevrhá se na ni jako zvíře dravec.

Ale název dravec nevznikl podle toho, že dravá zvířata ču draví ptáci žerou maso, navíc syrové, na rozdíl od člověka. Ale podle podle toho, že dravec odírá, dere maso.

Takže uvedené přirovnání nepovažuji za správné a vhodné.

Dravec je masožravec, člověk se považuje za všežravce,. I když původně byl býložravec. " Díky dostatečnému a pravidelnému přísunu masité potravy, (později i tepelně upravované), nebylo již potřeba dlouhého a energeticky nákladného trávicího systému. Ušetřená energie mohla být využita například k zásobení a růstu mozkové tkáně.

Člověka tedy na základě anatomických struktur i na podkladě vědeckých evolučních poznatků považuji za všežravce. Živočišné bílkoviny určitě patří do jídelníčku člověka a dokonce jsou v některých fázích vývoje organismu nezbytné (např.: růst, těhotenství, období výrazného výdeje energie).“
https://www.pri­rodovedci.cz/zep­tejte-se-prirodovedcu/2217

Další odpovědi
Frontinus

Dravci (Accipitriformes) jsou řád pták, do kterého patří například orel nebo kondor. Termín, kterým se skutečně označují organismy živící se převážně masem, je masožravec. Masožravci mohou být buď lovci (dravci, predátoři – ale formou predace je třeba i spásání), nebo mrchožrouti. Misijní vegetariáni/vegani, pokud chtějí použít pro pro náš druh běžný způsob potravy nálepku, která by jim umožnila vyrovnat se s tím, že ve prospěch svého životního stylu nemohou používat termín „přirozený“, používají nálepku „karnista“ nebo „karnivor“. Tolik obecně k terminologii.

Co se týče naší stravy, tak jen zcela výjimečně maso v širším slova smyslu převažuje, na úrovni „průměru přes populaci“ i na úrovni fyziologie našeho trávicího traktu jsme typickými všežravci.

Tw!st

Jakou má souvislost druh přijímané potravy s oslovením na základě pohlaví?

elkon

Další kravina bez logiky.

hapiky

Twist: Ono by pane dravče neznělo zrovna nejlíp.

Frontinus

Ona je to především naprostá hloupost. Dokázal jsem pochopit spoustu věcí, ale co jsem nikdy nepochopil je to, že si někdo může hýčkat svůj extrapotenční blud na základě toho, jak si sestavuje jídelníček.

hapiky

Samozřejmě, pro některé lidi je to hloupost, protože se neumí a nechtějí podívat do zrcadla. Jak by asi pohlíželi na nás řekněme nezávislí MZ, kterým se maso ze zvířat hnusí.
Člověk je největší a nejkrutější dravec a predátor na Zemi!
Navíc zabíjí i když nemá hlad! atd…

annas

Člověk není skutečný dravec jako šelmy, ale v přeneseném významu se to tak dá brát.

Frontinus

Pokud těmi „nezávislými MZ“ myslíte mimozemšťany, vzal jste v potaz například hypotézu Klingonská říše? Způsobů, jak vybudovat stabilní civilizaci, je celá řada, takže ti „nezávislí MZ“ by se na nás naopak mohli dívat s despektem z toho důvodu, že nezabijeme a nesníme své „zbabělce“ a „špatné lovce“ (-: