zjentek

Neměla by církev vracet zpětně nabyté majetky těm, odkud je vzala?

..třeba bych taky dostal kousek něčeho, co ještě není oplocený :o

Nejlepší odpověď
ivzez

Také mám dojem, že by katolická církev
měla více vracet než požadovat …

Minimálně pozůstalým z honů na čarodějnice,
heretiky, …

Další odpovědi
Dochy

Houbelec. Kdyby jste se o dějina zajímali o trochu víc, než je skouknutí filmu Kladivo na čarodějnice, pak byste věděli, že většinu majetku dostali řády od panovníků či šlechty, případně kostely byli zaplaceny buď nějakým místním mecenášem, nebo obcí.

zzzzz

No hlavně by měla prokázat, kde k tomu majetku a za jakých okolností přišla, pak pokud by to bylo legální, by ji měl být vydán. ☹

Stingo

Oni si to poctivě koupili za ty odpustky, co prodávali.

da ny

To Dochy:
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/277585-zpevak-ledecky-cirkevni-restituce-okradaji-nas-vsechny.html
Doplňuji:
… také názor :)

Dochy

da ny:
Sice ho trochu chápu, na druhou stranu si myslím, že jako vystudovaný právník by mohl pochopit, že primárním cílem církevních „restitucí“ – restituce jsou v uvozovkách schválně – není vracení zabaveného majetku, ale zbavení se (komunisty zavedeného) závazku platit mzdu duchovních. To, že toto se provede vrácením původně církevního majetku je spíše shoda okolností, než snaha o nápravu nějakých křivd… Proto také mají dostat podíl i církve, které zde ve čtyřicátých letech vůbec nepůsobily.

mojitek

Dochy : Prdlajs Kladivo na čarodejnice.Jde o to,co naopak TY o majetku „církve“ a jejím nabitím víš.Zdaleka to nebylo pouze tak,že jim ho darovala šlechta,panov­níci.Většinou to bylo právě zabavením-ale to se v křesťanských magazínech asi nedočteš.Církve si odjaktěživa přizpůsobovaly pravdu „k obrazu svému“.