Hawajka

Němčina nebo Ruščina? Jaký jazyk se mám učit?

Za chvíli si budu muset vybrat do jaký jazyk se budu učit.Německý nebo Ruský.Vůbec nevím co si mám vybrat.Potřebuji si vybrat správně abych pak nelitovala že jsem udělala chybu.Tak porad'te jak byste to třeba udělali vy.
Doplňuji:
*Ruština (prosím ted' mne neopravujte,ale piště odpovědi)

Nejlepší odpověď
ivzez

Hawajko, správně můžeš zvolit jenom ty sama, (na naše názory
se neohlížej, protože většina z nás odpovídá podle svých zájmů).

Zamysli se nad tím, co bys chtěla v budoucnu dělat.
Pokud by ses chtěla věnovat některému
technickému oboru, byla by asi lepší němčina,
pokud obchodu, dala bych přednost ruštině.

V řadě oborů to bude jedno a jinde bys zase uplatnila jazyky oba.

Dalším možným úhlem pohledu je četnost výuky
obou jazyků. Zvolíš-li nyní němčinu, budeš mít
později možnost se dostat k ruštině (a naopak)?

Já bych se učila oba jazyky.

  • ––––––––

Poznámka:
Názvy jazyků se píší s malým počátečním písmenem.

Další odpovědi
gecco

Pokud si můžeš zvolit libovolně, vol čínštinu, hindí nebo španělštinu.
Jestliže můžeš vybrat jen z oněch dvou zmíněných (a netrpíš nějakou fobií*), zvol ruštinu.
😉
Proč? – pořadí jsem (si) stanovil z ohledem na ´ekonomiku´ pozdějšího uplatnění – vliv asijských ekonomik roste (a ještě poroste), španělsky hovoří téměř celá Jižní Amerika (která má taky slušný růstový ekonomický potenciál).
Vliv Německa v ekonomice není zanedbatelný, ale už (vrámci regionu i světa) nemá moc kam růst (a německy ´umí´ spousta čechů), ruština je vhodnější – protože (ať se mi/nám to líbí nebo nelíbí) ekonomika Ruska je důležitá pro ekonomiku světovou (a momentálně je její vliv podceňován či potlačován; v Česku sice rusky jakžtakž rozumí valná část popupalce, ale ta část, která postupně ´vymírá´**).
___
*) já, třeba, ruštinu ´nesnáším´, když mne v Egyptě oslovil pouliční nadháneč rusky, dostalo se mu velmi nevrlé odpovědi
**) jde o pozdější uplatnění této znalosti – i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále, ale jinak mu to k ničemu není, tuto znalost/schopnost ´neprodá´

setapouch

Ruština je sázka do loterie. Je otázka, co bude, až odejde Putin. Pokud se Rusko dostane do větší izolace ze strany EU, bude ti k ničemu. Ale pokud se otevře a vztahy se zlepší a firmy z EU začnou v Rusku investovat, bude se ruština velice hodit – je to obrovská země, hodně příležitostí a penězi se šetřit nebude.

Němčina naproti tomu je jistota, česká ekonomika je na Německo silně vázaná.

Nevíteto?

Já bych si zvolila němčinu 🙂

Kelt

Kolik řečí znáš, tolikrát si člověkem. Jazyk je pouze prostředek, kterým se dorozumíváš s lidmi. Na nádraží taky jedeš autobusem, nebo jiným prostředkem, abys tam byla rychleji, nebo jdeš pěšky. Když umíš jazyk, nebudeš potřebovat tlumočníka, ale získáš si i přátele, kteří bydlí v dané zemi atd. Dnes letí angličtina a většina lidí mluví tímto jazykem, a nemusíš se bát, že se s lidmi nedomluvíš. Jenomže když budeš jednat s Němcem a nebudeš umět německy, mohou se na tebe domluvit. Platí i pro ruštinu. V této zemi máš možnost učit se oba jazyky, jsou tady učitelé i dobré učebnice i jazykové školy. Rozhodnout se musíš sama, nevím, co je tvým cílem.

mosoj

Když už tak Ruština.
Doplňuji:
Tak dneska se učí jazyky dva. Takže kombinace angličtina, ruština se jeví jako ideální z hlediska uplatnění na trhu práce.

Banán88

vzhledem k mene a trhu prace bych volil nemecky a anglicky.. opravdu oba.. vlastni zkusenost.. ucil jsem se nemecky a nakonec skoncil v Anglii :)

anonym

Pokud volíš mezi těmito,rozhodně němčinu,v žádném případě ruštinu.

Pepa25

Jako druhý jazyk pro někoho slabého na jazyky bych (k angličtině) vybral ruštinu, němčina je trochu těžší a trochu se plete. Jako první jazyk z těchto dvou němčinu.

cappuccino

Vzhledem k tomu, ze jsme obklopeni nemecky mluvicimi zememi a predpoklada se, ze budes chti jet lyzovat spis do Alp nez na Kavkaz, zvolila bych nemcinu.
I v Rusku se dnes domluvis vsude ve firmach anglicky, takze kombinace anglictiny s nemcinou je pro E
Pro vice zcestovale bych pridala jeste spanelstinu.