kukulicka

Jak se zlepšit v němčině?

Ráda bych vylepšila svoje znalosti němčiny. Nemáte někdo nějaké tipy, které vám při učení cizího jazyka pomohly? Nebo neznáte někdo nějakou aplikaci? Do kurzů chodit bohužel nemůžu.

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj kukulicka, jestli potřebuješ umět nějaké časté fráze, například na dovolenou,z vlastní zkušenosti doporučuji tuto aplikaci: https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.metalanguage­.learngermanfree nebo pokud chceš trochu více zkus tuhle: https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=net­.languagecourse­.vt.de a pokud nemáš moc času: https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=net­.wordbit.decs

Další odpovědi
paul1

Všichni jsme se učili ve škole cizí jazyk, ale 95% z nás ho neovládá.
A ještě se domnívají, že jsou na jazyky hloupí. Je to ovšem velký omyl.
Kdybychom byli hloupí, tak se nenaučíme ani mateřský jazyk. A naučit
se první (mateřský) jazyk je nejtěžší.

Nejlepší je začínat se učit jazyk tak, jak se ho učí dítě. I v dospělosti se můžete naučit cizí řeč stejně jednoduše, jak jste se naučili kdysi mateřský jazyk.

  1. Dítě od narození jen poslouchá a chápe první slova. Potom vypráví – učí se je používat v krátkých větách, pozdější v dlouhých větách. Pak se učí číst -poznáva jednotlivé písmena a za pomoci rodičů i čte první písmena a slova.
  2. Nakonec se učí číst a psát. Gramatiku se také učí až ve škole, když mu je 6 a více let.

Tedy předchozí roky ji nepotřebovalo, zbytečně by ho zatěžovala. Určitě by děti odradilo od učení jazyka, kdyby hned do nich hustili co jsou podstatná jména, slovesa, jejich skloňování, časování, nutit je, aby se „šprtali“ slovíčka. Takovým způsobem se vyučují jazyky ve většině jazykových kurzů: výsledek? – skoro nikdo se nic nenaučí, z účastníků kurzů se stávají tzv. „chroničtí začátečníci“ co stále umí jen základy.
A to pořadatelům kurzů vyhovuje, stále mají dostatek žáků.

Na učení a poslech jsou pro samouky vhodné některé internetové překladače,
některé mají i možnost kromě textu i sluchový výstup, např .:
http: //translate.go­ogle.cz/#cs | de |,
dále je mnoho nových informací na internetu, např. youtube:
pohádky v němčině atd.

Altair-AC

Učením :) nezdá se to, ale je to tak :)
Ne, tak nejlepší je sledovat videa s titulkami.

Edison

Mluvit, číst, psát, púoslouchat. Nic efektivnějšího neexistuje. Číst mnoviny a poslouchat televizi a rádio v dnešní době není problém. Dokonce si můžete najít místní dialekty, které pomohou si vytříbit nuance. Nz mluvění je nejlepší někam jet. Nepůjde jen o mluvění, ale o konverace a společenský styk vůbec. I v tom jsou významné rozdíly dle oblastí.