Vítekk

Ruština nebo němčina?

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo z vás nemá nějaké zkušenosti s cizími jazyky. Abych byl konkrétnější.. Od 7. ročníku se na základní škole učím německy a anglicky. A jelikož přecházím na střední školu, je třeba si vybrat druhý cizí jazyk. Abych řekl pravdu, němčina mě moc nebere a jako další jazyk máme na výběr ruštinu, která mě vždycky zajímala.
Tak se chci zeptat, co byste zvolili vy, jestliže byste měli základy němčiny. Není třeba škoda vynechat němčinu?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Jestliže Vás němčina „nebere“ a další možností je ruštna, která Vás zajímá, tak nevím, v čem je problém.

Další odpovědi
Drap

Tak v tomto budeš si muset rozhodnutí udělat sám.

dudu

Určitě by to škoda byla, nadále se věnuj němčině. Ruština je sice coby slovanský jazyk docela srozumitelná, ale gramatika a hlavně azbuka není vůbec jednoduchá. A kromě toho statistika napovídá, že zanedlouho přestane být tzv. světovým jazykem. Po studiích jsem ruštinu ovládal snad lépe než slovenštinu, ale znalosti jsem dodnes použil jen několikrát při konverzaci s ruskými turisty. Zato německy jsem se domluvil skoro po celé Evropě.

marci1

V dnešní době mi připadá lepší volba ruština. Časem možná čínština. 🙂

Králičí Žena

Doporučovala bych pokračovat v němčině, jednou za to budeš rád. Ale pokud fakt něminu nenávidíš, jdi na ruštinu.
Já se učím Japonsky, takže můžeš mít taky 3 jazyky- Angličtinu, Němčinu a Rištinu…

Dochy

Rozhodnutí je na Tobě. Ruština má azbuku a ty jejich měkké a tvrdé znaky mně docela zaměstnávali. Ale pokud k ní máš lepší vztah než k němčině… Brzo u nás bude ruštinářů spíše nedostatek a přeci jen je to dost velká země se kterou máme stále dost co do činění. Nemyslím se, že věnovat se Ruštině by byla ztráta času.

@dudu Ona ta gramatika ani azbuka není tak těžká. Azbuku se člověk naučí do dnů a v gramatice je největší problém tvarosloví, které se dá relativně snadno naučit. Jako větší problém osobně vnímám přízvuk, který je nutné se naučit.