barnajka

Nemáte někdo telefon Samsung i5800 Galaxy? Zlobí mě a nevím si rady :)

Mobil má OS Android, koupila jsem si ho loni před vánoci – pár zádrhelů se objevilo hned tehdy, další se začaly nabalovat postupem času. Snažila jsem se je řešit s operátorem i výrobcem, ale byla to taková šílená anabáze, že jsem to nakonec vzdala. Třeba někdo budete vědět, co s tím – za pomoc bych byla moc vděčná :)

Takže postupně:

  1. asi úplně nejzásadnější problém je nemožnost propojit telefon s Google účtem. Bez propojení totiž nefunguje ani Market, ani Gmail – a ani tak prachobyčejná (a užitečná) věc jako je kalendář. Zkoušela jsem založit si Google účet na internetu v PC a v telefonu pak jen zadat jméno a heslo – selhalo. Zkoušela jsem založit si Google účet přímo v mobilu – selhalo též. Vždycky to ztroskotá v posledním kroku, kdy mi to hlásí: Nelze navázat spolehlivé datové připojení k serveru/Není k dispozici připojení k síti

Nenapadá vás, čím by to mohlo být? Mám něco špatně/vůbec nastaveno? A jak to spravit?

Moje propojování s Google účtem vypadá asi takto:

*spuštění příkazu

http://img.na­dapenny.com/t20/112­44/nadap155933252­470237.jpg

*následuje zadání přihlašovacího jména a hesla

*proces propojování

http://img.na­dapenny.com/t20/112­44/nadap155933989­431237.jpg

*chybové hlášení

http://img.na­dapenny.com/t20/112­44/nadap155934527­442237.jpg

O dočasný problém se nejedná, datové služby zprovozněny mám, k wifi se nemám jak a kde připojit, zákaznickou podporu jsem volala (i operátora, i výrobce).
Poradíte mi, co dál? Já už fakt nevím :)

  1. když jsem měla telefon koupený teprve krátce, nainstalovala jsem si do něj Yahoo messenger. Nepoužívala jsem ho často, jen jako takovou nouzovku, když jsem zrovna nemohla na počítač. Chvilku mi messenger fungoval, pak se stal nějaký kiks, který trvá dodneška: nejde se přihlásit. Vždycky vyplním ID i heslo, požadavek odešlu, ale vzápětí mě to hodí zpátky na přihlašovací stránku – a tak pořád dokola.

Totéž mi dělá i přihlašování na Facebook. FB mi fungoval vždycky naprosto v pořádku, pak fungoval polovičatě (zprávy a statusy šly napsat, ale ne odeslat)…teď nefunguje vůbec, resp. možná funguje, ale nepřihlásím se do něj. Vždycky se mi zase vrací nazpět ta přihlašovací stránka.
Je chyba ve mně, nebo v telefonu?! :)

  1. abych předchozí problémy odstranila, možná bude potřeba stáhnout do telefonu nějaký ovladač??

Jestli ano, asi budu mít problém: jak jsem řekla: na Market se nepřipojím a přes PC to taky nepůjde. Sice jsem si nainstalovala Samsung Kies, ale když propojím mobil s PC (přes USB kabel), počítač telefon nerozpozná (jako by ani připojený nebyl). Kabel přitom musí být v pořádku – je fungl nový, použitý asi 3× (ještě v době, kdy Kies fungovalo). V počítači mám Windows XP Home.
Několikrát jsem Kies odinstalovala a zase nainstalovala zpátky, ale problém přetrvává. Do mobilu si tím pádem nemůžu nic stáhnout ani přímo přes Market, ani zprostředkovaně přes PC.

  1. mám v telefonu předplacený internet O2 (150Kč/měsíc), většinu času mi tam běží Edge, občas to zeslábne na GPRS. Jednou za uherský rok bych si ráda v telefonu přehrála 1–2 videa na YouTube, ale YouTube mi spustit nejde. Objevuje se hlášení:

Problém s připojením. Došlo k problému při spuštění. Zkontrolujte připojení k síti a správné nastavení systémového času.

Co je špatně tentokrát? :)

Bez toho YouTube se přinejhorším i obejdu, o nic nejde. Ale potřebovala bych zprovoznit aspoň ten FB + Yahoo messenger, vyřešit nějak to propojení s Googlem, a taky dát do kupy Kies.

Poradíte mi, prosím?
Budu moc moc vděčná za jakýkoliv tip a radu (a za užitečnou tím spíš ;)

Díky předem

Nejlepší odpověď
anonym

z tohoto podrobného popisu je přeci už naprozto zřejmé v čem je příčina všech uvedených problémů … je jím zkrátka nekvalitní a nestabilní mobilní datové připojení operátora ve vaší lokalitě.

žádný ovladač – jak uvádíte – není třeba stahovat, tohle není řešení … řešením je spolehlivější připojení k internetu.

1/ radím pořídit do domácnosti wifi router (s tím vám pomůže váš poskytovatel internetového připojení do domácnosti) a používat daleko spolehlivější internet přes wifi. Konec konců použití wifi vám doporučuje i váš telefon.

2/ Než si wifi nainstalujete doma, zkusmo zajděte do kavárny pokryté wifi signálem, kde budete moci spolehlivě dokončit registraci účtu a všechny další úkony které spolehlivé připojení vyžadují.

3/ eventuálně zkuste jiného operátora který možná má lepší pokrytí dostatečně kvalitním signálem pro spolehlivý přenos dat než zrovna O2.

připojení edge i gprs jsou zoufale pomaláa nespolehlivá, pokud operátor nenabízí ve vaší lokalitě připojení 3G pak se raději spolehněte na WIFI.

Další odpovědi
DDarent

Pokud to píše že selže připojení, tak neni něco v pořádku s internetem, takže zkuste připojení přes Wifi a když to selže i tam, tak víte na 100% že je to mobilem......