Co je gprs?

Nejlepší odpověď
rynek878

Co je to GPRS a jak funguje?
Především je důležité si říct, že u GPRS připojení neexistuje vůbec žádná garance rychlosti. GPRS připojení zjednodušeně řečeno využívá zbytkovou kapacitu GSM sítě, kde mají přednost hlasová volání a teprve v případě, že zbudou volné sloty jsou uspokojeny také požadavky GPRS přenosů. GPRS využívá stejné základnové stanice (BTS) jako klasická mobilní GSM síť. Připojení k Internetu je tak dostupné všude tam, kde je signál alespoň jednoho mobilního operátora.

link.

Zdroj: http://www.in­ternetprovsechny­.cz/tech.php?ts=GPRS­&cid=106