bolak

Nemají islámské ženy problém s nedostatkem vitamínu D?

Neřídnou jim kosti, nemají oslabenou imunitu a tak? Nebo berou nějaký doplňky stravy?

Nejlepší odpověď
marci1

Paradoxně tomu tak je. Nedostatkem vit. D bývají ohroženy například muslimské ženy v Africe a na Arabském poloostrově, které se vzhledem k zakrytí těla slunečnímu svitu příliš nevystavují.
U nás se ženy nezakrývají, ale jelikož se téměř vůbec slunečnímu záření nevystavují (při slunečném dni stačí třeba jen 15 minut denně-já to dodržuji), trpí nedostatkem vit. D a bývají na podzim a v zimě více nemocné. Populace trpí velkým nedostatkem vit. D, což zapříčiňuje větší nemocnost. Nejefektivněji lze získat vit. D ze slunečního záření, potom z potravin a nejméně z doplňků stravy s vit. D. 🙂
http://www.ste­fajir.cz/?q=ne­dostatek-vitaminu-D

Další odpovědi
annas

Je to tak, proto došlo k určitému opatření., jak je možné zjistit v odkaz

" V Íránu zažívají boom ženské parky, kde je povoleno chodit bez šátku, což je jinak v islámské republice ženám zapovězeno. Úřady na jejich stavbu přistoupily i kvůli tomu, že Íránky podle studií trpí nedostatkem vitamínu D, který se získává ze slunečního svitu. Část žen si oázy svobody chválí, jiné upozorňují, že jde o další prohloubení segregace žen a mužů.

V hlavním městě islámské republiky musí ženy dodržovat přísná pravidla oblékání: šátek na hlavě, dlouhé kalhoty a plášť, který zakrývá boky. Ty, které poruší pravidla, riskují hněv mravnostní policie, která dbá na jejich dodržování.

V parku určeném pouze pro ženy však neporušují žádná pravidla. Mateřský ráj byl otevřen už v roce 2008. Další tři byly následně v blízkém okolí a později se koncept rozšířil do dalších měst v zemi.

Íránkám se nedostává slunečního svitu

Takové parky existují i v dalších muslimských zemích jako je Pákistán, Afghánistán a Saúdská Arábie. I zde ženám nabízejí možnost odpočívat a sportovat v bezpečí od sexuálního obtěžování.

Přesto podle Arjmanda převažují pozitiva: „Ať už se na to díváte jakkoliv, mnoha ženám z parků plynou výhody. Pro ženy z náboženských rodin je to často jediná možnost strávit nějaký čas venku bez šátku“.

„Je pravda, že parky izolují ženy, ale také některým z nich nabízejí svobodu, kterou předtím neměly,“ dodává sociolog."

Vše má výhody i nevýhody. Více v odkazu.

Zdroj: https://zpravy­.idnes.cz/iran-hidzaby-parky-pro-zeny-dpp-/zahranicni.as­px?c=A170812_132036_zah­ranicni_fka

Ušel ventil

Asi jí ryby -
Tučné mořské ryby, jako jsou losos, sleď obecný, tuňák, mečoun, sardinky, halibut a makrela, mohou být velmi dobrým zdrojem vitamínu D. Slušná porce lososa (150 – 200 g) by měla pokrýt doporučenou denní dávku vitamínu D.

Takže ani v Německu problém nemají – pořád čumí na Makrelu a ta má vysoký obsah vitamínu D –

Smackdown

Dobře si to vykolejil,asi máš pravdu,proto jim dzigá v palici.