taborsky

Někdo napsal, že náboženství jsou zkázou lidstva. Co vy na to, přátelé?

Někdo napsal, že náboženství jsou zkázou lidstva !!!!!!!!

Pokud vím tak všechna o sobě tvrdí jak jsou mírumilovná. Ale běda tobě, když zrovna tomu mému pámbíčkovy nevěříš !!
MUSÍŠ zemřít jak prašivej p e s …
Co vy na to P Ř Á T E L É ??????????
A víte na co jsem ještě zvědavější ? Za jak dlouho tenhle příspěvek zruší administrátor ??

Nejlepší odpověď
annas

Rozporuplné názory.

V nějakém rozhovoru v TV jsem slyšela, že v poslední době zájem o náboženství a duchovní hodnoty stoupá, napříč všemi světadíly a různými kulturami.

Naopak se počet věřících snižuje, třeba u nás, zda náboženství zanikne, těžko říct. Ale i duchovno obohacuje …

Myslím si, že jsou i vyspělá náboženství – např. taoismus, konfuciánství, buddhismus, staré Mayů – Mexiko, Peruánců atd. Jde síš o filozofii než náboženství.

Domnívám se, že každý má právo věřit, v co chce, pokud někoho neobtěžuje a neubližuje mu. Možná ten, kdo věří v posmrtný život, se chová lépe, i když pro někoho je to zástěrka. Každý je jiný…

Lidé přece věřili v socialismus. To zničilo náboženství, opakuji po několikáté, že náboženské Desatero stejně Sedmero hlavních hříchů vyjadřují pravidla morálky. Nešťastné „kdyby,“ se uvedené dodržovalo (nemydlím první tři), možná by ubylo zla.

Proč bylo Desatero základem Morálního kodexu budovatele komunismu?
Protože myšlenky jsou správné, i když byly jinak formulované.

Lidí, kteří mají jakousi vnitřní etiku a nepotřebují pravidla vidět,, chovají se slušně, je málo.

Pokud se člověk nestane fanatikem, jakákoliv víra mu neubliží. S vyhrožováním, které uvádíte, jsem se nesetkala, spíš s výsměchem těm, kteří věří.

Nevnucují naopak ateisté věřícím své názory? Obě strany by se měly nechat žít …

Každá myšlenka jakékoliv ideologie může být správná, ale vždy záleží na interpretech, co si z ní vyberou a předávají dál. I ve jména Boha se zabíjelo … stejně ve jménu „socialismu“ … každá myšlenka se dá využít i zneužít

Další odpovědi
led

Ste na omyle.
Náboženstvo samé o sebe vo svojom prvopočiatku bolo pokrokové. Ale podobne ako veľa iných pokrokových myšlienok svojej doby, ostalo verné dobe svojho vzniku. Kresťanské náboženstvo sa napriek tomu postupne prispôsobovalo spoločenským a politickým podmienkam a ak sledujete dianie vo svete, všimnete si, že sa transformuje aj dnes. Pomaly ustupuje vonkajším vplyvom spoločnosti a vedeckým objavom.

Mc Merkurion

… vytesat ty slova do kamene …

Edison

Odpověď je složitější, než by se na první pohled mohlo zdát.

  1. Jakékoli náboženství vede k zavedení alespoň nějakého řádu v dané společnosti. Nakonec i naše společnost, ač si to mnozí nepřipouštějí, jede na křesťanství. Ku příkladu monogamie. Ta jako taková vede ke dvěma věcem: Snižuje možnost šíření pohlavních chorob a reguluje přírůstek lidí na Zemi.
  2. Jakékoli náboženství se dá snadno zneužít k různým věcem:
  1. ovládání mas lidí
  2. získávání moci nejen dovnitř dané společnosti, ale ve jménu šíření „pravé víry“ i na venek, včetně záhuby jiných vír.

3. Velmi snadno lze hodit vlastní průšvihy „hodit na někoho jiného“ – nejrůznější božstva a jejich vůli.

Pro rýpaly: všiměte si, že u některých věcí nepíši, jestli to, či ono je dobře, nebo špatně a v jiných nejmenuji žádné náboženství…

Zkrátka… vše má svá PRO i PROTI…
Problémem není náboženství, ale jejich nositelé a představení.

ivzez

Nechtěla jsem odpovídat, ale s názory v některých odpovědích nesouhlasím.

Souhlasím s tím, že náboženství jsou zkázou lidstva.

K ostatním odpovědím:
Pokrokovost jen pro pár vyvolených? To neberu.

Náboženství nebylo zničeno socialismem ani vírou v socialismus.
Náboženství se ničila sama a zdárně v tom pokračují dodnes.

______

Myslím, že na nahlášení moc dlouho čekat nebudete. (–:

hapiky

Je zbytečné Vám odporovat, ani nevím, kdo jsou Vaši přátelé. Jen by mě zajímalo, jestli Vám to někdo nabulíkoval, nebo sám máte v hlavě takové blitky.

mosoj

V podstatě je to pravda a nejenom náboženství. Nicméně a co dál???

elkon

Je to na oblbování všech, kteří jsou manipulovatelní.

xxx3

Co já na to? Celkem nic. Snad jen to, že Hitler nebo Stalin zvládali vraždit lidi po milionech i bez náboženství.

Kepler

led: ani ortodoxní muslimové se nedrží Koránu a přizpůsobují si ho k obrazu svému. Mohamed i Ježíš to mysleli jinak!

led

Súhlasím, ale ich zmena je omnoho pomalšia. Viac ostávajú konzervatívní. Aj keď dnes pôvodné ortodoxné myšlienky aspoň pokiaľ ide o čiastočné práva žien sa už pomaly „poeuropčujú“ …napríklad v Saudskej Arábii už žena môže riadiť auto.