Rokio

Které tři nejhorší činy udělalo v historii Rusko v neprospěch české země?

Které tři kroky proti české zemi, kterých se dopustilo Rusko, byli úplně nejhorší? Napište svůj subjektivní názor.

zdroj obrázku: pixabay.com – WikiImages

Nejlepší odpověď
hapiky

Jak je vidět, někteří proruští podržtašky, když se někdo zeptá na Ruské nebo potažmo sovětské zločiny, hned odvádějí řeč jinam. Kdo nechce znát či přiznát fakta, vždy to tak dělá. Dnešní Rusové A sověti ať někdo chce nebo nechce jsou jedno a to samé.
Tedy Rusové těch „zlých činů“ proti ČR potažmo ČSSR měli více a dost těžce říci, které činy byly nejhorší.. Tedy můj subjektivní názor je:
Rusové ČR záměrně neosvobozovali, jak se to dnes mylně řáká. Rusové válčili s Němci, tudíš je museli hnát přes naše území. Osvobození to nebylo, neboť jen vytlačili jedny okupanty, aby nás mohli sami okupovat. Svobodu podobnou té Rakouské, Francouzké apod. nám nepřinesli. Uznávám, že jejich okupace byla lidštější než ta německá.
Rusové zničili naši vyspělou ekonomiku. Záměrně nařídili a provedli zničující měnu, která nás doslova ožebračila. Vše podle zásady: Jen chudí lidé jsou poslušní! Následné plánované hospodářství orientované na SSSR dílo zkázy dokončilo.
Další jejich invaze v roce 1968 jen potvrdilo, že SSSR nehodlá tolerovat žádné lidské práva, které by vedly k větší svobodě nebo nedejbože k nějaké formě samostatnosti. Zřízením RVHP vyspělou ekonomiku definitivně pohřbily.
Rusové za války rabovali, brali si co chtěli, znásilňovali ve velkém ženy(v celé Evropě) atd…všude známý citát: Davaj sudá, znali všichni.
V důsledku toho se nám proto se už nikdy nepodaří být sedmá nejvyspělejší ekonomika světa. PODĚKUJME ZA TO RUSŮM!

Další odpovědi
autacek

A teď se zeptej úplně stejně, které tři nejhorší činy udělalo Německo. Porovnej počet obětí v ČR a asi se budeš divit, jak je možné, s kým se to dneska paktukem.

Edison

K tomu porovnej počty obětí na české straně a na té sovětské při osvobozování Československa.

Mimochodem… Rusko se toho na nás za celou existenci samostatného Československa a Česka moc nedopustilo. To spíš SSSR.

Taky se mi nelíbí tohle zjednodušování. Historie není černobílá.

Kepler

Rusko samotné nás moc neovlivňovalo, jen Sovětský svaz. Vím jen o dvou negativních intervencích. Tou první byla ve II.sv. válce (osvobození), kterou ale nemůžeme označit jednoznačně za negativní, spíše jako kontroverzní. Kdyby nás neosvodili Sověti, udělali by to západní Spojenci, což by bylo pro nás jednoznačně příznivější. Takhle jsme se stali satelity SSSR, což nás s trochou nadsázky vrhlo zpět ve vývoji až na úroveň rozvojových zemí. S tím souvisí i druhá intervence v r. 1968. K tomu je zbytečné cokoliv dodávat.

Kryšpín

Jinak by odpověděl Stalin v roce 1945, jinak poblázněná část národa v roce 1948 provolávající – demisi vlády Beneše ať žije KSČ a soudruh Gottwald, jinak komu byl zabaven majetek, neb byl stíhán, jinak skoro dva miliony členů KSČ, jinak poblázněný čecháček který skočil na nesplnitelné sliby soudruhu Slovákovi Dubčekovi, jinak zabedněný osmašedesátník který ještě v roce 2068 bude kňourat o komunismu s lidskou tváří, jinak normalizátor a přídržtaška v době Husákovejch normalizací a.t.d.

JáJsemKarel!

Existuje.

Edison

Hapiky… typicky prozápadní přidržtaška, co? Co vedlo k tomu, že sem v 45. přišli rusové? Jaltská konference. Kdyby sem rusové nepřišli, zápaďáci by sem taky nepřišli. Na tom se dohodli. Kdo může za Jaltu? Válka. A kdo může za válku? Rus v 38. byl mimo hru. Prodal nás západ. A kdo spustil Železnou oponu? Churchill v r . 46. Co třeba Kuba? On Castro původně vůbec nebyl komunista. Když ale svrhl Battistu, USA na ně uvalili takoé sankce, že se holt, z nouze, obrátili v SSSR, který jim nabídl (jistě ne nezištně) pomoc. A s těmi okupacemi… Co Západní imperialismus 18. a 19. století? Neházel bych všechno na rusa. Není svatej. Ale to západ taky ne. RVHP- r. 49. Vznikl jako protipól EHS, resp jejímu předchůdci Buselskému paktu z r. 48. Obdobně Varšavská smlouva, šiření aderných zbraní… V podstatě vždy to bylo jako reakce na kroky Západu.

hapiky

Edison : Já mám vůči západu (USA(také dost velké výhrady, nicméně raději částečně zneužitou demokracii, než žádnou. Svoboda je první věc, potom vše další. Američan osvobodil a odešel, Rus přišel, a okupoval 40let, a okupoval by dál, kdyby nedoplatil na svoji lživou demagogii.

Edison

Polož si otázku, na čí lživou demagogii doplatil. Zrovna tuhle dávali zajímavý dokument o tom, jak amík rusa zruinoval. A to v podstatě jednou velkou lží: O programu Hvězdných válek. Byla to jedna velká DEZINFORMACE, jak se taky rádo lžím říká. Rus chytil takový vítr, že se tím zcela vážně zabýval, až na to medvěd pošel. To je prakticky celé. Okupace 40 let. no.. dá se to tak vzít… A jak dlouho Západní mocnosti držely kolonie pod krkem? Kolik národů Západní mocnosti vyhladily? A to k tomu nepotřeboval ani koncentráky a gulagy. Koukni taky do statistik, kdo jak dlouho vlastně proválčil. V tomhle má rus k USA ještě hooodně daleko. Jak nemám rád jedny, tak nemám rád ani druhý. Bohužel jsme natolik malý národ, že se prostě holt vždy musíme k někomu přimknout. Jednou jsou to ti, jindy oni. Ale kdyby byla třetí světová, budu bojovat na straně Ruska. Raději budu buďto vítěz, nebo zajatec na Floridě, než zajatec na Sibiři.

mosoj

Částečně souhlasím s Hapíky. Nicméně nikdo z nás nemá právo překrucovat to co si mysleli tehdejší obyvatelé ČSR, že Keplere. To se to se to o minulosti kecá.