dudu

Je západní svět při posuzování islámu objektivní?

Každá ideologie je zneužitelná. To se nyní děje fanatiky a křivými vykladači učení Mohamedova. Objektivní vyznavači křesťanství i islámu současné násilí páchané extremisty odsuzují.
Křesťanství je údajně o více než 600 let vyspělejší, ale má právo jiné soudit, když Bůh podle údajů z Bible přímo zahubil 371 186 lidí a další více než 2 miliony nechal zabít prostřednictvím svých lidí. A to do celkového skóre není zahrnuta potopa světa, která zlikvidovala takřka všechno živé, zkáza Sodomy a Gomory či další pohromy, u nichž není v Bibli uveden přesný číselný údaj. Třeba smrt všech prvorozených v Egyptě …
Zdroj: data ze stránek „21.Století“

Nejlepší odpověď
Kepler

Nikdo nemůže být objektivní, nahlíží-li na jiné náboženství jako na nepřítele. Pokud chce někdo posoudit islám, musí jej dokonale znát – jak se říká, poznej svého nepřítele. Jak křesťanství, tak islám si nemají co vyčítat, stoupenci obou náboženství se dopouštěli hromadných vražd a zvěrstev ve jménu svého boha. Je mi z toho na blití. Proto jsem ateista – díky Bohu!

Další odpovědi
ivzez

Setrvávat o 600 let déle u nějaké ideologie nemusí nutně znamenat
vyspělost této ideologie. Někdo by to mohl vnímat spíše jako setrvávání
v bludech…

Není objektivní. Ale totéž platí naopak.

Podle mne nikdo nemá právo soudit víru v Boha,
náboženství (vyznání), církve ani Boha samého.

Jediné, co můžeme soudit nebo posuzovat,
jsou (zlo)činy lidí. Porovnávat (údajné) činy Boha
s činy lidí mi přijde poněkud „nešťastné“…

Lamalam

Západní svět o islámu nic neví. Zná pouze tezi: islám = terorismus, toť vše.

Nuk nuk

Ta Vaše otázka je tak zamotaná, že nevím, zda se ptáte na to, zda je objektivní posuzování islámu ze strany západního světa, ze strany křesťanů, katolíků, křižáků, nebo zda Vás zajímá nakolik jsou křesťané zodpovědní za biblickou Potopu.

Evropské (západní) myšlení není nikdy příliš objektivní. Neumíme myslet příliš globálně. Vidíme vždycky pouze dva extrémy a je to hodně znát právě i na současném posuzování muslimů. Vidíme je jako celek, a tak jsou pro většinu Evropanů buď všichni zlí, špatní a zaprodaní teroru, nebo naopak jsou to pro některé milí lidé, kteří navíc potřebují bezmeznou pomoc, pokud si o ni přijdou říci. Pravda je ale ta, že muslimů jsou 1,6 miliardy a jsou mezi nimi lidé různí a islám má několik proudů, z nichž nekteré jsou radikálnější jiné více, a naopak jsou i takové, které jsou velice tolerantní. Těch radikálních muslimů a hlavně islamistických skupin, které jsou rozhodnuté použít násilí za každou cenu je hodně a navíc jsou díky médiím nejvíc vidět. Jenže Západ prostě vidí muslimy a přešlapuje na místě, kde neví, co s tím. Pak se o překot zakazují a zase povolují šátky na hlavách a přemýšlí se nad tím, jestli se na pláž může v burkínách, ale chlápka, o kterém se ví, že je napojený na ISIS necháme běhat na svobodě, dokud něco neudělá.

Ptáte se, jestli mají křesťané právo posuzovat muslimy? V první řadě je dobré si uvědomit, že Západ už dávno nejsou křesťané a to už ani formálně. Průměrný Evropan už dnes není věřící křesťan, v lepším případě je někde pokřetěný jako mimino, ale jen z tradice. Takže muslimy dnes obecně neposuzují křesťané.

Co se křesťanů týče – nám bylo řečeno: „Nesuďte, abyste nebyli souzení“. Není tedy naším právem muslimy odsuzovat. Dokonce by křesťan měl být připravený poskytnout takovým muslimským uprchlíkům. Ale neznamená to, že má člověk přehlížet teroristy a nebránit se jim.

Křižáky si neodpářeme. Berme to tak, že tehdy byl středověk a moc se získávala násilím. Středověká církev byla víc než církví jakousi politickou stranou a získávala moc svému vedení ve Vatikánu. Nicméně ani dnešní církev nemůže tvrdit, že se jí to netýká, že to nebyli křesťané. Stejně tak, jako dnes muslimové, kteří s terorem nesouhlasí, nemohou tvrdit, že islamisté nejsou muslimové. Obojí je hloupost.

Jo, a za Potopu a Sodomu z Gomorou křesťané opravdu nemohou. V té době ještě žádní nebyli :)

Šidlo

  1. čo sa týka svetonázoru, nikto nie je objektívny
  2. čo sa týka hodnotenia cudzieho, nikto nie je objektívny
  3. čo sa týka konfliktu idealizmus vs materializmus – ešte stále nevieme, z čoho presne je vesmír a prečo vznikol, ale ideme sa pre to povraždiť

nič o živote poriadne nevieme, nevieme byť k sebe na Západe navzájom objektívni, ale kritizovať/ne­návidieť cudzích na to nás užije.....

mimochodom, slniečkárstvo aj mesiačkárstvo sú dva extrémy a extrémy sú znakom nezrelej/chorej osobnosti

Kryšpín

Západní svět má také ministerstvo pravdy

Mc Merkurion

… nemíchej dohromady hrušky s jabkama >>> západní svět nejsou jen křesťani a co se týká objektivnosti: … všechna náboženství stojí za starou belu a v jádru jsou si rovna, co se týče užitečnosti pro lidstvo >>> jen brzda pokroku, kdyby křesťani nedělali slavný křížácký války, tak jim to teď muslimové nevracej … kdyby to záleželo na bohu, lezeme ještě po stromech …

Klaproth

Nelze objektivně posuzovat něco, co neznáme.

bolak

Jasně že pokud existuje Bůh, tak je to patrně největší masovej vrah v dějinách, to nikdo nezpochybňuje, ani křesťani kteří sami říkají že to Bůh rozhoduje o životě a smrti, takže to ani jinak být nemůže, ale co se týče té objektivity a srovnávání křesťanství vs. islám, tak existuje jedna taková veličina, říká se jí „čas“, a podle té bysme spíš na danou věc měli nahlížet, co které náboženství dělá teď a né co dělalo před 500 nebo milionem let.

bububabu

Když si otevřeš korán tak se dočteš co muslimové mají dělat, vraždit všechny kdo jsou nemuslimy, lhát jim aby se jim zalíbily atp. v koránu je vícekrát napsáno zabij, nežli modli se! A tohle bohužel západní svět nevidí a vidět ani nechce!
Křesťanství je jediné a pravé náboženství. To o čem mluvíš, o těch válkách, že Bůh zabil tolik a tolik lidí, ale tak se to dělo v době starého zákona, tak že meleš jablka a hrušky dohromady. Mimoto kdo si může dovolit posuzovat Boží vůli?! Jenom hlupák protože nikdo z lidí nevidí uceleně.
Pokud myslíš křižácké války, tak bud za ně rád, protože kdyby nebyly tak se už dávno modlíš na koberečku směrem k mekce, protože křižáci hlavně bojovali protože muslimové opět chtěli zabrat křesťanské země a zavést v nich muslimskou víru!
Říkám vám, že kdyby se všichni chovali opravdu podle Božího desatera tak je už ted na zemi ráj!