Avatar uživatele
Kepler

Nejsou černé díry jen ojedinělými pokusy, jak opět dosáhnout singularity?

Tedy stavu před Big Bangem? Černé díry fungují jako vysavač veškeré hmoty v okolí, jsou větší a větší a o to silnější – jednoznačně kladná zpětná vazba. Zdá se, že v centru každé větší galaxie je obří černá díra, kolem které všechno rotuje a je postupně pohlcováno, až nakonec nezbude nic, než supermasivní černá díra. Pak se ty černé díry budou vzájemně přitahovat k sobě atd…To teda bude mazec!

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Anikitos, Henry1660 před 1842 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Anikitos

Třeba jo. Třeba jsou černé díry trhlinami v existenci. V tom případě by černé díry byly neexistenčním prostorem (v podstatě ničím). Ale.výhledem k tomu, že mají (údajnou) hmotnost, tak to asi tak nebude.
:)

Upravil/a: Anikitos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Mě by zajímalo, jestli černé díry pohlcují i temnou hmotu, samozřejmě pokud opravdu existuje. Je jí mnohem více než běžné hmoty, proto by měla mít nad černými děrami navrch.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Tak jsou jisté teorie o tom že hmota pohlcovaná černou dírou vytváří v časoprostoru tak hlubokou díru že jaksi prochází do dalšího vesmíru kde je základem velkého třesku, tedy že rozpínání jiného vesmíru a sběr materiálu do obřích černých děr spolu přímo souvisí a jedná se de facto o stejný jev … nic z toho ale nevíme jistě – jsou to jen takové divoké hypotézy postavené na vodě, černá díra je velmi málo prozkoumaný fenomén, a je otázkou zda vůbec můžeme něco takového zkoumat, když na to ani nevidíme a nic z toho k nám nikdy nepronikne 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

hapiky: hmota jako hmota, schlamstne i tu temnou. Ovšem je opravdu otázka, jestli temná hmota existuje. Astrofyzici si ji dosadili do výpočtů, protože jim jinak neštymovaly. Je to čistě hypotetický pojem a možná, že se později podaří nesrovnalosti ve výpočtech vysvětlit jinak. Nevím, v tomhle se nevyznám, já jsem hvězdář starého ražení…:-)

před 1841 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek