Rozamunda

nejlepší kreslená pohádka ?

Nejlepší odpověď
annas

Jako nejkrásnější kreslené pohádky přivedl na svět fenomén Disney

Na začátku všeho stál pan Walter Elias Disney, talentovaný a schopný americký filmový producent, režisér, scénárista, dabér a animátor v jedné osobě. Tento duchovní otec myšáka Mickeyho, kačera Donalda či psa Pluta drží světový rekord v počtu Oscarů – nasbíral jich za celý život úctyhodných dvacet. Jeho celovečerní kreslený film Sněhurka a sedm trpaslíků se stal snad největším světovým filmovým trhákem všech dob.

Těžko zapomenout na půvabnou Libušku Šafránkovou a plachou Evu Hruškovou coby Popelky. Stejně nesmazatelně se do paměti vryla Sigourney Weaver jako zlá macecha v drsném pohádkovém thrilleru Sněhurka – Příběh hrůzy. Skvěle si natáčení užili i veselí kumpáni Asterix a Obelix, alias francouzští herci Christian Clavier a Gérard Depardieu. Tak by se dalo pokračovat do nekonečna. A určitě bychom na někoho zapomněli, protože krásných kreslených, animovaných či hraných pohádkových příběhů je nekonečně mnoho.

Možná právě proto nás občas, když jdeme kolem obrazovky, alespoň na pár minut zaujmou kreslené či animované postavičky: roztomilá Lady a tulák Tramp, éterická Popelka, rošťáci Tom a Jerry, veveřák z Doby ledové, který naprosto nutně potřebuje všechny oříšky světa, dobromyslný Shrek, nedolatelný pan Úžasňák, přízračný Sparky z filmu Frankeweenie, posledního hitu Tima Burtona. Ale také lesní mužíčci Křemílek a Vochomůrka, skřítek Rákosníček nebo spravedlivý loupežník Rumcajs.

http://zena.cen­trum.cz/deti/gra­fika/2013/01/1­5/nejkrasnejsi-kreslene-filmy-tyhle-proste-nemaji-ch/

Jenže víc převládají animované. Mezi ně určitě patří pphádky Jiřího Trnky.

http://www.csfd­.cz/tvurce/3555-jiri-trnka/

Samozřejmě názory na hodnocení pohádek se mohou různit.

Další odpovědi
marci1

Těch „nejlepších je velmi mnoho“ a těžko se rozhodnout pro jedinou. Asi to bude „O krtkovi“. Taková pohádka „Jak krtek ke kalhotkám přišel“ to je přece taková nádhera. Český „Krtek“ je znám nejenom u nás, ale v mnoha zemích světa. Dokonce byl i na Měsíci ! A milují ho snad všechny děti a spousta nás dospělých. 🙂

Klára K.

Ernest et Celestine (O myšce a medvědovi, zdá se to být jako pohádka pro malé děti, ale je to vážně dobrý a vtipný 🙂 )

Gigul

Já vyrůstala na Příběhu hraček a když jsem v roce 2010 viděla 3.díl na konci mi dokonce ukápla slza , mám k tomu citovou vazbu ;)