Usoman

Kolik metrů měří nejdelší potopená loď? Klidně postačí i jen výtlak.

Nejdelší kdy potopená loď/ě?

Kolik metrů měří nejdelší potopená loď. Klidně i jen výtlak postačí.

Předpokládám, že spíš půjde o nějaké tankery než o slavný Titanic. Každopádně Google mě zahlcuje spíše katastrofami, co se počtu obětí týče. Ale mě jde spíš o rozměry samotného plavidla.

Nejlepší odpověď
Kepler

Obě sesterské bitevní lodě Jamato a Musaši ze sklonku války v Tichomoří, Tuším výtlak přes 60 000 tun, délka cca 250 m. Různé z moderní doby tankery byly větší, ale nebyly potopeny, pouze ztroskotaly. Třeba tanker Exxon Valdez – přes 300 m déky.

Další odpovědi
Emefej

Letadlová loď Lexington, délka 268 m, výtlak 45 500 t, potopená v září 1942.

Klaproth

Ani Bismarck nebyl drobeček – délka 251 m, výtlak 42 000 t.