rumulas

Nefunkční wifi

Dobrý den,
mám notebook emachines e525 s operačním systémem windows vista a negunguje na něm wifi. Na ostatních funguje i na mobilech, ale na tomto ne. Když se chci připojit, napíše mi to: Systém Windows nenašel žádné sítě. Zkoušela jsem na jiném notebooku stáhnout nějaký ten program na wifi, ale ten stejně nefunguje. Prosím Vás o pomoc. Protože tomu moc nerozumím a potřebovala bych to nějak vyřešit. Děkuji

Nejlepší odpověď
blesk26

Většinou notebooky mívají nějaké kouzelné tlačítko (nebo kombinaci kláves), které umí wifi natvrdo vypnout. Jako první bych prověřil tohle, jestli se to nějakým nedopatřením nevyplo (dole v liště by asi svítil křížek přes obrázek wifi) … už jsem se s jedním takovým případem setkal :)

Další odpovědi
anonym

A fungovalo wifi někdy? – jak došlo k tomu, že nefunguje? (od/instalace SW či HW…)
Obecně:

  1. zkontroluj si ovladače wifi (případně je rovou aktualizuj z webu výrobce notesu) – pokud Win wifi zná,
  2. zkontroluj si, zda nejsou např. vypadlé konektory antén (pod krytem zhruba uprostřed zespod notesu, pod takovou chlopní – šedý a černý drátek)

Pokud ani jedno nepomůže, doporučuju servis, je možné, že např. odešla vysokofrekvenční část a to doma těžko zjistíš.

badisko

bud chyba hardware …nebo jen pokazeny ovladac tak si nejdrive stani a nainstaluj ovladac ..z stranek vyrobce notebooku ..pred instalaci ovladace si vytvor bod obnovy ..... klasike spojeni …:D nefunguje ⇒ Winodws Vista…
To mi propomina ten vtip .. Lezi tri krabice od softwaru na smetisti a jedna se pta druhe tak co proc tu jsi …?..Ale nefungovala jsem pod Windows vista a ty ..?…Ja jsem padala pod windows Vista ..pak se zeptaji te treti a ty?..no ja jsem Windows Vista …

anonym

zkus treba program sisoft sandra nebo hwinfo a podivej se ,jestli mas wifi kartu.

rumulas

mowla:

Wifi fungovala vždy. Akorát jsme si před týdnem nechali udělat novou od UPC. Tak jestli to není tím. Ale to by zase snad nefunguvali všechny ne?

anonym

Aha…
Tak v tom případě je ten v odpovědi psaný bod 1. až druhý (a 2. třetí).
Jako první zkontroluj na routeru, jak je nastavena WLAN, položka něco jako Network mode (je možné, že ten notes má ještě wifi standardu „g“ a pokud je router nastaven na „n“ only, notes síť prostě nevidí).
Případně zkontroluj i další nastavení routeru – konfliktů by mohlo být i více (netuším, o jaké zařízení jde) – případně si zavolej techniky UPC a nech notes připojit jimi, jen se obýává, že ten ´servis´ budou chtít zaplatit.