Avatar uživatele
huxa

Nefunkční připojení mezi routerem a modemem, co dělat?

Dobrý den, mám internet přes anténu na střeše domu od místního poskytovatele internetu, k tomu navedený router, abych mohl se připojovat k internetu na notebooku přes wifi, včera jsem musel připojit přes kabel notebook, čerstvě přeinstalovaný acer, potom jsem zapojil router a už nefungoval. Můžu se na něj připojit, ale on se nedokáže připojit modemu. Při windowsáckém řešení chyb mi to napíše: „Adeptér bezdrátové připojení k sítě nemá platnou konfigurace protokolu OP.“ Připojit se přes kabel mi normálně jde, takže bude problém někde s nastavením routeru, resetoval jsem ho do továrního nastavení, nepomohlo to.
Poradíte prosím, co s tím? Na internetu jsem nic nenašel…
Doplňuji:
modem mi zpracovává signál, který přijímám přes tu anténu, následně je veden přes kabel do routeru, který mi ho vysílá do notebooku. To s těma IP adresama jsem také četl, poradil byste mi prosím, jak je změnit? Stačí změnit IP adresy na počítačích nebo se potřebuji i nějak připojit na router a tam to upravit?

Upravil/a: huxa

Zajímavá 0 před 4065 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Bedy

A co tady pleteš modem? Píšeš, že máš anténu na střeše domu a k tomu navedený router. Kde je modem?

Osobně si myslím, že bude bordel v IP adresách – buď máš v notebooku něco blbě nastavený nebo router přiřadil stejnou IP dvěma zařízením – to se občas stane, že IP adresa koliduje s jiným zařízením v síti – proto třeba nedoporučuji automatické přidělování adres (DHCP) nebo když už tak v routeru nastavit rezervaci adres – že zařízení to a to dostane tu a tu IP, druhé zařízení dostane druhou IP, apod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
blesk26

Mělo by stačit router i modem (i když si nemyslím, že je to opravdu modem, ale spíš jen obyčejný access point) normálně restartovat (na chvíli vytáhnout z proudu), tabulka IP adres by se měla smazat a připojení by pak mohlo fungovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

použiť dokumentáciu k zariadeniam (doporučujem).
požiadať technickú podporu poskytovateľa pripojenia o pomoc pri nastavení.

s tým modemom sa mi to nejako nezdá, ale budiž.
Na router sa pripojíte väčšinou zadaním 127,0,0,1, ale i to je v dokumentácii.
Preštudujte to a riaďte sa tým.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
huxa

no, tak bylo to nějak přepálené :// jedna a ta samá chyba už na druhém kusu stejného modelu výrobku… pomohla až koupě nového routeru, všem vám moc děkuji za odpovědi

před 4064 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

při zapojení přes kabel mi příkazový řádek píše:
Místní IPv6 adresa v rámci propojení : fe80::3475:60­91:7b83:f313%10
Adresa IPv4 : 192.168.1.3
maska podsítě: 255.255.255.0
výchozí brána : 192.168.1.1

a při připojení přes wifi (internet nefunguje)
Místní IPv6 adresa v rámci propojení : fe80::38e5:fd­70:e9e3:2c3a%13
adrea IP automatické konfigurace : 169.254.44.58
Maska podsítě : 255.255.0.0
výchozí bránu mi to nevypíše

před 4065 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek