huxa

Nefunkční připojení mezi routerem a modemem, co dělat?

Dobrý den, mám internet přes anténu na střeše domu od místního poskytovatele internetu, k tomu navedený router, abych mohl se připojovat k internetu na notebooku přes wifi, včera jsem musel připojit přes kabel notebook, čerstvě přeinstalovaný acer, potom jsem zapojil router a už nefungoval. Můžu se na něj připojit, ale on se nedokáže připojit modemu. Při windowsáckém řešení chyb mi to napíše: „Adeptér bezdrátové připojení k sítě nemá platnou konfigurace protokolu OP.“ Připojit se přes kabel mi normálně jde, takže bude problém někde s nastavením routeru, resetoval jsem ho do továrního nastavení, nepomohlo to.
Poradíte prosím, co s tím? Na internetu jsem nic nenašel…
Doplňuji:
modem mi zpracovává signál, který přijímám přes tu anténu, následně je veden přes kabel do routeru, který mi ho vysílá do notebooku. To s těma IP adresama jsem také četl, poradil byste mi prosím, jak je změnit? Stačí změnit IP adresy na počítačích nebo se potřebuji i nějak připojit na router a tam to upravit?

Odpovědi
Bedy

A co tady pleteš modem? Píšeš, že máš anténu na střeše domu a k tomu navedený router. Kde je modem?

Osobně si myslím, že bude bordel v IP adresách – buď máš v notebooku něco blbě nastavený nebo router přiřadil stejnou IP dvěma zařízením – to se občas stane, že IP adresa koliduje s jiným zařízením v síti – proto třeba nedoporučuji automatické přidělování adres (DHCP) nebo když už tak v routeru nastavit rezervaci adres – že zařízení to a to dostane tu a tu IP, druhé zařízení dostane druhou IP, apod.

blesk26

Mělo by stačit router i modem (i když si nemyslím, že je to opravdu modem, ale spíš jen obyčejný access point) normálně restartovat (na chvíli vytáhnout z proudu), tabulka IP adres by se měla smazat a připojení by pak mohlo fungovat.

anonym

použiť dokumentáciu k zariadeniam (doporučujem).
požiadať technickú podporu poskytovateľa pripojenia o pomoc pri nastavení.

s tým modemom sa mi to nejako nezdá, ale budiž.
Na router sa pripojíte väčšinou zadaním 127,0,0,1, ale i to je v dokumentácii.
Preštudujte to a riaďte sa tým.

huxa

no, tak bylo to nějak přepálené :// jedna a ta samá chyba už na druhém kusu stejného modelu výrobku… pomohla až koupě nového routeru, všem vám moc děkuji za odpovědi

huxa

při zapojení přes kabel mi příkazový řádek píše:
Místní IPv6 adresa v rámci propojení : fe80::3475:60­91:7b83:f313%10
Adresa IPv4 : 192.168.1.3
maska podsítě: 255.255.255.0
výchozí brána : 192.168.1.1

a při připojení přes wifi (internet nefunguje)
Místní IPv6 adresa v rámci propojení : fe80::38e5:fd­70:e9e3:2c3a%13
adrea IP automatické konfigurace : 169.254.44.58
Maska podsítě : 255.255.0.0
výchozí bránu mi to nevypíše