children

Proč mi nejede internet (změnila se mi IP adresa).

Mám 2 notebooky. Na jednom mi internet bez problémů jede, na druhém ne. Na tel. lince nebyli schopni problém na dálku vyřešit. Když jsem se díval do nastavení, na tom nefunkčním jsem našel v nastavění sítě nějakou nesmyslnou IP adresu (práva ke správě těchto věcí mám jenom já na svém profilu a určitě jsem nic neměnil), která – když jsem si ji našel na internetu odkazuje na připojení od jiného providera než mám já. Nechápu… Moje púvodní IP adresa, kterou mám registrovánu u provozovatele připojení je jiná. Projel jsem PC antivirem a nic mi to nenašlo, když připojím kabel od internetu k PC, svítí mi zelené tlačítko a oranžové bliká. Wifi doma nemám, takže tohle jsem netestoval. Zkusil jsem už všechny možnosti, včetně původního nastavení (získávat IP a ty další věci automaticky), ale nic. Neví někdo co tam může být za problém?
Doplňuji:
pozn. internet na tom nefunkčním PC jel bez problémů, používal jsem jej denně…jednou jsem však přišel domů a nic

Odpovědi
anonym

MAC adresa je jiná a provider připojuje podle MAC adresy síťové karty.
Doplňuji:
v příkazovém řádku (v menu – spustit) zadat ipconfig a uvidíš svou MAC adresu a to porovnej