Tuhá stolice

Nedostal jsem náhradní občanský průkaz?

Dobrý den, nechal jsem si na úřadě měnit prošlý OP, milá paní za přepážkou se mnou sice na místě vyplnila žádost o nový, načež si mě další milá paní i vyfotila, nicméně ani jedna z nich mi nevydala náhradní občanský průkaz. Musí se o něj žádat nějak zvlášť, popř. je problém ho nemít? Do vyhotovení nového OP zbývá cca 10 dní, tak nevím, zda má cenu to ještě nějak řešit…

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jestli máš pas, tak to neřeš a těch deset dní ho nos u sebe míst OP.

Další odpovědi
badisko

a proc ti ho vzala ?…mela ti ho nechat a stary si vzit pri predani noveho…nejak to nechapu…proc te nechaji bez dokladu…

pusinka50

Vždycky vydávali takový „papírek“ jako náhradní občanský průkaz, který měl platnost 1 měsíc. Správně při přijetí vyplněné žádosti ti měli být předložené doklady vráceny. Dosavadní občanský průkaz nebo potvrzení o občanském průkazu máš odevzdát až při převzetí nového občanského průkazu. Když tě bude kontrolovat policie bez platného dokladu, budeš mít problém. Takže jestli máš pas, nos aspoň pas, jinak bych si zavolala na úřad s dotazem o jejich (ne)správném postupu