Semily

Co je potřeba k pořízení nového občanského průkazu, když se mi poškodil? Kolik to stojí a kam mám zajít?

Dobrý den, je to asi hodně blbá otázka, ale chci se zeptat, když se mi poškodil občanský průkaz (zlomil se mi horní roh), tak co je potřeba k pořízení nového průkazu, kolik stojí a kam mám zajít. Nebo je vůbec potřeba ho měnit?
Děkuji moc a omlouvám se za stupidní dotaz, na netu jsem nenašel jednoznačnou odpověď.

Nejlepší odpověď
Dochy

Podívej se kde lze zažádat o nový OP, zpravidla nejbližší obec s rozšířenou působností. Mělo by to být za 100 do 30 dní. Podrobnosti:
http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx

Další odpovědi
ivzez

Poškozený průkaz byste měl vyměnit.
Zajděte na obecní úřad, s sebou měl by stačit
poškozený průkaz, ale můžete vzít i rodný list.

Výši poplatku neznám, ale neměl by být moc vysoký.