petka.s

Jak mít tuhou stolici?

Odpovědi
annas

Poku máte stolici řídkou, je třeba zjistit příčinu. Obraťte se na lékaře.

Může jít o infekci, vlivem potravin, pokud berete léky, tak i po nich, případně to může bý vlivem jiného onemocnění.

"Poznat příčinu znamená rychlou a úspěšnější léčbu. Při řídké stolici se vyhněte pikantním, krémovým a mastným potravinám.

Držte se dál od mléčných výrobků, jezte banány, rýži, pijte hodně tekutin zejména čaje.

S odchodem průjmů přidejte do jídla těstoviny, vařené vejce a jogurt kvůli “dobrým” bakteriím, které znovu osídlí vaše střeva. Výměna střevní flóry pomáhá odvrátit vyplnění střeva novými škodlivými mikroby. " atd.

https://www.re­habilitace.in­fo/zajimavosti/rid­ka-stolice-zname-tri-hlavni-priciny-vasi-caste-ridke-stolice/

Pokud jde o hořkou čokoládu, odborníci nedoporučují:

„Rozšířeným mýtem je, že při průjmu pomáhá konzumace hořké čokolády. Je to ale opravdu jen mýtus. Čokoláda na tuto situaci obsahuje příliš vysoké množství tuků.“.

Další rady v odklazu

https://pruvod­cevyzivou.cz/jak-si-poradit-s-prujmem-nasadte-specialni-dietu/

smart aleck

Sněz tabulku hořké čokolády. Je dobrá, ale i účinná. Ovšem za předpokladu že se nejedná o závažný průběh řídké stolice.

marci1

Jen dodám, že „zdravá“ stolice má žlutohnědou až hnědočernou barvu (záleží na skladbě stravy), měkkou konzistenci, tvar válečku a v míse plave (viz odkaz). Tuhá stolice může způsobovat zácpu.
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/stolice-bez-mytu/

ahold

marci 1
Četla jsem kdysi opačný názor.
A musím se omluvit za citaci: Zdravé hovno je neplavec. Opak-plavec má v sobě příliš plynu.