lalisasa

Je pravda, že nemáte-li dodělaný poslední ročník SŠ a nechají vás propadnout až další rok, ÚP vám nebude hledat práci?

Je pravda, ze kdyz nemate dodelany posledni rocnik na stredni a reditel vas necha propadnout az dalsi rok (tzn. Da vam rok volno a pak nastoupite do školy), nebude vam urad prace hledat praci a necha vas cely rok zaevidovany a bude vam platit jen tak zdravotní pojištění?

Nejlepší odpověď
ivzez

Spolupracovat s ÚP musí všichni uchazeči o zaměstnání včetně těch,
kdo nemají dokončenou školu. I ti budou muset chodit na naplánované
schůzky a ÚP jim bude dávat doporučenky na vhodná volná místa.

Zaměstnavatelé ale už nejsou povinni volná místa ÚP hlásit,
takže ÚP moc nabídek nemá.

Zdravotní pojištění za uchazeče o zaměstnání hradí stát, nikoliv ÚP.