kwtgnn

Nechci už dál žít. Mám se zabít?

Nechci už dál žít, z ničeho nemám radost, pořád jenom stres a utrpení. Nikoho nezajímám, asi bude správné když to ukončím.

Nejlepší odpověď
Kelt

je to jen na tobě

Jestli si myslíš, že jsi ve slepé uličce, tak se vrať . Pokud máš pocit, že neseš celý svět na ramenou, tak se zastav, odhoď ho a jdi dál. Máš oči a uši? Máš nohy a ruce? Můžeš chodit a vše si podat, vidíš a slyšíš? Kolik lidí je na vozíku, kolik je hluchých a slepých. Auto, hmotné statky, velké konto, cestování, krásné ženy, být oslavován jako hvězda, to je pěkné, ale můžeš mít hodně závistivců. Píšeš, že nemáš z ničeho radost. Ale radovat se můžeš z pěkné písničky, můžeš se usmát. Vždy má cenu jít dál a něco dělat. Ber život jako překážkovou dráhu, která tě povede k úspěchu. Jednou se tomu budeš smát, tak se začni smát a přestaň blbnout.

Další odpovědi
Kepler

je to jen na tobě

Zajeď si do Pelhřimova, prohlídni si místní krematorium a ono tě to přejde. Pak si kup obstarožní auto s gumovými blatníky a kochej se okolím. Ale vážně: k sebevraždě se většinou uchylují jen zbabělci a duševně nemocní.

orwell

ne, zůstaň žít

Jen se opovaž! A kdo nám bude vydělávat na důchod? To je řečí… „z ničeho nemám radost“, takovejch nás je! Radost není důležitá. Co je vlastně radost? To je jenom takové „r“ a dost! Stres tě tlačí k větším výkonům a utrpení očišťuje. Tak šup do práce, protože Arbeit macht frei a taky nebudeš mít čas na takové blbé myšlenky.

da ny

je to jen na tobě

Výkřik do tmy.....
Mohl byste být někde/někomu užitečný…
Kdo/co zajímá Vás?
Co na to Váš psychiatr?
Co Vám vlastně chybí (kromě vitamínů a minerálů)?
To, co jednoho poráží, druhého zocelí.
Změna je život. Jaké si to uděláte, takové to budete mít. To, co „očekáváte“, to k Vám přichází…

Jan Kunčar

ne, zůstaň žít

Za pár dní se možná zasmějeme tomu, co se nám dnes zdá neřešitelné.

Lucyfer

je to jen na tobě

nyjono

je to jen na tobě

Taky mívím občas takový pocit.
Jenže po chvíli, někdy několika chvílích si řeknu, že to přece bude lepší. Jen toho nesmím chtít moc najednou.
Prostě krok za krokem pracovat na zlepšení.
A ejhle, pak se zase objeví světlé chvíle a pak je jich zase o něco víc a pak se zase vše vrací k normálu a k lepšímu.
Prostě, jak se to zpívá, jednou jsi dole a jednou nahoře. není pokaždé posvícení.
Takže stačí jen vydržet a zase bude líp.
Tak to prostě je.

Eriter

ne, zůstaň žít

paul1

ne, zůstaň žít

Hodně z toho, co píšeš, si podle mého názoru jen namlouváš. Na každého přijde splín, nebo jak se říká den blbec, nic se mu nedaří, všechno ho štve, ale o to je potom krásnější ten následující čas, kdy se to všechno vylepší. A ten čas zákonitě přijde, nic netrvá věčně. Možná si připadáš i neužitečný, ale každý má nějaký úkol na této zemi a určitě někomu jednou prospěješ, nebo budeš k užitku, ani si to člověk někdy neuvědomí.

VeRe1983

ano, jdi se zabít

To jsou votázky tohle taky :). Uvědom si, že se to také nemusí povést a skončíš jako invalida. Ne jako úplně nepřítomný, ale budeš koukat do stropu a říkat si ,,že já vůl skákal pod vlak/věšel se/střílel se. A už to nevrátíš. Může se stát i tohle. Smrt nepřichází na požádání, aby člověka vysvobodila z nesnesitelného bytí. Život není optimální a když chce člověk žít, tak předpokládám umře. Srazí ho kamion, zaskočí mu sousto, utopí se. A když chce umřít, tak se jen zmrzačí. Přemýšlej o tom, že jak to uděláš, není cesty zpět. A hlavně, smrt fakt nemáš garantovanou. Tohle je důvod, proč žiju já. Ne, že bych měl život rád. Nenávidím ho, je hnusný a odporný. Ale bojím se, že bych se jen zmrzačil. Začni se bát taky.

Filip Kuncic

ano, jdi se zabít

Dobrýradce

ano, jdi se zabít

Máš na to plně pravo

Lucist

ne, zůstaň žít

Zůstaň žít to dáš

Kepler

Může taky pomoci změnit okolí, práci, přestěhovat se. Nevím kolik ti je a co je možné, když tak změnit školu, vybrat si hobby, houbařit, utéct aspoň na pár dnů do jiného světa a opakovat to tak často, jak jen to půjde.

Lucyfer

To zažívám taky. Důležitý je zůstat sám sebou. Nedistancovat se od svejch potřeb, vážit si sebe. Dovolit si prožívat něco hezkého. Nenechat si to vzít. S lidma okolo je to těžký. Obecně se nezajímá nikdo o nikoho, v ničem. Proto je tak důležitý dát sám sebe na první místo, hledat způsoby, jak může bejt člověk šťastnej…