bolak

Nebylo by dobré vytvořit číselný jazyk?

Že by se vzala obecně nejpoužívanější slova ve světě a podle frekvence použití by se ke každému přiřadilo číslo. Třeba „já“ by bylo „1“, „jsem“ by bylo „3“ a svíčková by bylo třeba „76351“, a všechny země by se to naučily místo svých rodných jazyků a už by nebyl potřeba tlumočník. Pak bych třeba přijel do Egypta na návštěvu a zeptal bych se „15 3 3645?“ (kde je pyramida) a ten egypťan by mi hned rozuměl a řek by „11 99 24211 300 2.“ (ten velkej jehlan vedle tebe), a svět by byl zase o něco jednodušší…

Quimby: nebylo, protože mým jazykem by se dalo mluvit i pomocí prstů, kdyby někdo zrovna jedl zmrzlinu…

A slovníky by byly jednoduše obrázkový, samozřejmě zezačátku, protože pak už by tomu každej rozuměl.

Nejlepší odpověď
gecco

Číselný jazyk už existuje, říká se mu matematika…
😉
Tebou navrhovaná varianta o něco složitější, než tradiční čínština…
😉

Další odpovědi
Drap

Je to pěkné, ale vymyslel jsi nesmysl. Nelze všechno otrocky překládat a naučit se tolik číselných kombinací by bylo pro většinu lidí nemožné.

Quimby

Takže tvoje řešení je vytvořit úplně nový jazyk, který má omezený počet znaků, takže se musí kombinovat, abysme vůbec dostali slova. Nemluvě o gramatice…
Hmm, co třeba všechny lidi teda naučit už nějaký existující jazyk, nebylo by to jednodušší?

led

assembler – strojový kód – je vlastne číselný jazyk, ktorý môžte použiť na celom svete, ale spôsob o ktorom hovoríte, novodobá babylonska veža, množstvom znakov blízky napríklad čínštine by spôsobil v dnešnej uponáhľanej dobe snahu zjednodušiť konunikáciu pomocou niekoľkých znakov a znova by sa začal rozvíjať jazyk, časom prispôsobovaným rôznym podmienkam života a a mnohými odchylkami od jazyka používaného v iných životných podmienkach.

lexx

takový jazyk existuje – programovací, je srozumitelný úzkému okruhu informatiků v Číně i Jičíně, binárem lze vyjádřit všechno: slovo, číslo, text, zvuk i obraz

bolak

lexx: a v Jičíně to tam máte teda jako úřední řeč?