kosmon

Nebude ve víru současného dění pro ČR nakonec paradoxně větším bezpečnostním rizikem, když Dukovany dostaví „Američané“?

V takové situaci přece budou ruské tajné služby doslova prahnout po tom, aby v části elektrárny, které stavěli američané došlo k nehodě.

Nejlepší odpověď
Drap

Taky bych to nějak podobně viděl. I když oni ti Američané mají dost častou poruchovost i bez přispění Ruska.

Další odpovědi
Kepler

To si nemyslím. Provést nějakou sabotáž v jaderné elektrárně není tak jednoduché vzhledem k přísným bezpečnostním opatřením. Spíš věřím, že by Rusové záměrně do svého zařízení přidali nějaké to kurvítko. A když ne, tak Rusové jsou notoricky známí svým laxním přístupem k bezpečnosti. K prosazení svých zájmů neváhají použít novičok a dodávají podezřelé nestandartní vakcíny Sputnik V. Jsou to prostě grázlové, ruce pryč od všeho ruského!

ten který je

Bude záležet kdo bude sedět ve vrátnici.

autacek

Jasně že to bude složitější, už jen v rámci navážky, skladování i likvidace vyhořelého paliva. Navíc míchání dvou technologií není úplně nejšťastnější a už vůbec, pokud každá část podniku funguje jinak, pak je tu zase problém se zastupitelností zaměstnanců, možností chyby, atd.

Tak že asi tak, „bude to sice dál, zato horší cesta“, ale kdo chce kam..

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Asi po sté: Dukovany nejsou Američané x Rusové. Dukovany jsou projekt, kde jsou 4 zájemci.
P.S. Na otázku neodpovídá, jde o kravinu

Nassin

Kepler
Měl jsem za to, že jsi jiného mínění. Asi už hodně zapomínáš.

Kepler

Ne, právě, že nezapomínám. Ve vztahu k Rusům se moje mínění nezměnilo už od r. 1968