SusanWoman

Mám nateklá chodidla (nárt) a na chodidle zapíchnutou třísku. Jak dál?

Natekle nohy a triska, jak dal?

Mam natekle chodidla do zluta jakoby, takove zabarveni a mala triska v tom. Pinzetu, jehlu nemam a ani cibuli, co na to pomaha, co jsem cetla na netu. Jsem v praci.

Je to tak akutni? Ze musim do spitalu? Nebo to vyleze samo?

Nejlepší odpověď
Kepler

Raději bych si to nechal ošetřit u lékaře, vypadá to na infekci a následný zánět. Takové záležitosti není radno podceňovat.

Další odpovědi
Hlada

Je to akutní. Třísku je potřeba vytáhnout a protože už máš v noze zánět, je potřeba, aby to viděl lékař.

Jestli si neděláš si legraci, tak je to otázka spíš na ministra školství. Je zajímavé, jak se stoupající vzdělaností stoupá počet absolventů nechsopných si poradit s elementárními problémy praktického života.

Ametyst

Octový obklad pomůže od otoku, spolkněte nějaký aspirin – něco protizánětlivého. Tříska obvykle vypadne sama, já tu zkušenost mám (děláme vždycky dříví na zimu).

nyjono

To nevypadá, že bys měla ten problém čerstvý.
Už jsi měla dávno být u doktora.
Nemyslím si, že jsi v práci celou tu dobu a neměla chvíli volno, abys k tomu doktorovi mohla zajít.
Ještě chvíli otálej abudeš mít MNOHEM, ale opravdu MNOHEM větší problémy než otok a třísku.