wolstryt

Nastala v roce 2023 změna u preventivních zubařských prohlídek?

V pondělí jsem byl u stomatologa na preventivní zubní prohlídce a k mému překvapení mě neobjednal na další preventivní zubní prohlídku za 6 měsíců, ale až za 12 měsíců. Je tam nějaká změna nebo si stomatologové dělají časové okno, aby „opravili“ chrup ukrajincům?

Nejlepší odpověď
da ny

Není.
Celé roky je „NÁROK“ na prevenci 1× za rok (nelze vykázat, ani o den dříve, jako všude jinde).
U dětí 2× ročně, někdy u vyšší kazivosti , chronických paro obtíží.
Byla to „vlastní aktivita“ Vašeho stomatologa. Možná i nedostatek pacientů 😉 Touha po vykázání výkonu ZP a následné platbě.
Možná má nyní širší kartotéku, Vy jste dobře sanován apod.
Nikdy to nebylo jinak.
V oboru se stále ještě nějak pohybuji od roku 1981.........

Další odpovědi
zjentek

Tito lidé jsou nažraní již tak odporně že nově dokonce volí volníčko před dalšími uspokojujícími zis­ky.

Ametyst

Při 6-měsíční prevenci stačilo zubařům točit těch svých pár pacientů, a měli vyděláno: nebyla tam sebemenší skulinka pro nového pacienta! Někteří mladí to dělají doteď: půl roku ordinují, a druhý půlrok lyžují.

Dochy

Taky mně zubařka obědnávala 2× do roka a teď prý jednou stačí…