Avatar uživatele
Kepler

Napadlo vás, jen tak do budoucna, pořídit si alespoň malou elektrocentrálu?

Mám tušení, že energetická situace se bude už jenom zhoršovat a občas zůstaneme bez proudu. Do toho ještě ta elektrodebilita, uhlí v útlumu, ruský plyn se zavírá, jádro skoro nikdo nechce…

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, orwell, aliendrone před 958 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Samozřejmě, napadá mě to už spoustu let, jen ta realizace se ještě neuskutečnila. Čekám, až budou tak 5× dražší. Nejhorší je představa ledničky + mrazáku bez proudu. Posvítit si můžu svíčkou, ohřát vodu na plynovém vařiči či ohýnku na dvoře, ale co se týká ledničky, tak to jsem nic nevymyslel.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Mám malou centrálu. Jádro se neuzavírá. Naše republika musí mít jádro, bez něho to nepůjde. To se nás snaží jen někteří namluvit, že jádro nebude. Spíše ho bude málo. Pokud začnou elektromobily ve větší míře, tak jeden blok, který se má stavět, nám stačit nebude.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Jako Orwell. Nejde jenom o přetížení sítě, ale i občasné výpadky způsobené počasím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Nenapadlo. Nechci si to pořídit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Být nezávislý rozhodně není špatné, ale energocentrála? Na benzín? Dnes si lidé ze stejného důvodu dávají na střechu FV panely + do sklepa baterii. Nepokryjí 100% spotřeby, ale mají jí dost pro potřeby různých výpadků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Mám. Jen dodám zájemcům o nákup, že pokud mají barák nebo to chtějí na chatu, tak ROZHODNĚ doporučuji se vyhnout jednofázovým „šidítkům“, ROZUMNÁ je s jističem 3×16A nebo větší (vlastní zkušenost). Jednofázovky jsou dobré tak do bytu na balkon, aby nezdechla lednice/mrazák a dobily se telefony/NTB. ;) :D :D

Problematika nejen záložních/nou­zových, ale i PROVOZNÍCH zdrojů v současné době HUSTĚ nabírá na významu. Situace se silně vyhrocuje, cena elektřiny na burzách meziročně vzrostla o 100% (BTW – POPRVÉ v historii překonala 100€/MWh!), zloUnie v čele s Timmermansem zběsile tlačí na ukončení spalovacích motorů v autech v roce 2035, aniž by jen NAZNAČILA odkud se vezme potřebný gigantický výkon pro uspokojení elektrodebility! :(

Cenově-energetický shitstorm (sry, jinak to nazvat NEJDE), který na nás bruselští šmejdi megausilovně posílají se mě naštěstí moc netýká (nepředpokládám, že se dožiji toho, abych si ho NAPLNO vychutnal, tedy… usilovně v to DOUFÁM), ale ti, kterým je pod 40 by otázku PROVOZNÍCH energozdrojů měli řešit PRVOŘADĚ JIŽ TEĎ, jinak si budou pozdějí škubat vlásky. Ale to je na jinou diskuzi. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Úplně není důvod

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Je to dobrý nápad ji tahat za elektrovozem

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Pepa25>>> Čistě orientačně, chcíplotina centrála (která ale mnoha lidem postačí k přežití) přijde na 5000Kč, spíš méně. KOLIK stojí tvoje řešení? ;) :D :D

Já si centrálu hodím do kufru a jedu s ní na chatu, na stavbu, kempovat, do lesa, na ryby, KAMOLIKV a KDEKOLIV, ve dne nebo v noci, v létě i v zimě, no problemo. Uděláš a zvládneš totéž s fotovoltaikou? :D :D :D

Avatar uživatele
Kepler

orwell: jo, to je přesně ono. I malá centrála za 3,5 tisíce umožní svícení, TV, PC, ledničku… Nezvládne ale větší spotřebiče, no tak přikoupím kempingový vařič a bude i kafe 😎

Nový příspěvek