Avatar uživatele
zjentek

Napadá někoho z vás oprávněný důvod, proč přidat plyn lehce nad limit ve stacionárně měřeném úseku?

Dopravní situace, která by to vyžadovala. Jaká, která by to asi byla?

Fiktivní příklad:
Projíždíte úsekem s povolenou rychlostí 50Km/h, náhle vznikne neobvyklá/nebez­pečná/nepředví­datelná/jiná dopravní situace, která vyžaduje alternativní řešení, třeba přidat rychlost alespoň o +/- 4km/h (není prostor/čas přemýšlet nad reakcí), načež po poradě s vědomím a svědomím tedy volíte okamžitě jemně sešlápnout plyn, přestože o radaru zde víte, dokonce jste si dobře vědomi limitu- maximální možné tolerance 3km/h, ale vy stejně reagujete vedeni instinktem kdy není prostor myslet na pravidla a tedy od dopravně správního odboru obce později obdržíte zásilku s vyrozuměním o vaší skutečné rychlosti 54km/h, také s fakty o toleranci max 53k/h a jako bonus inkasujete QR kód k zaplacení částky ve výši 500 kč do 30 dnů. A pokud by tedy taková situace skutečně nastala, tak jakého charakteru by musela být, abyste zde jednali jako v příkladu, tedy mimo rámec stanovených předpisů či nařízení. (?) Mě napadá jen souvislost se zvěří/záchranou života. Třeba že si na auťák zasedne rozzuřený divočák. Ale tak nevím, nemám moc fantazii. Nebo: Z boku běží to prase a teď cítím, že už to nedobrzdím a tak raději přidám v dobré víře, že ho minu. A uf, dobře to dopadlo.

Přece když jedete jedete 54km/h v úseku 53km/h tolerovaných, BUDETE MUSET k tomu mít i nějaký SPRÁVNÝ důvod, NE??? Děkuju. (; 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️


Emefej takže pokud na obec nahlásím že v tomto případě zvláštní dopravní situace vyžadovala chvilkové prudké přidupnutí plynu kteréžto u mé káry během okamžiku na cca 15 metrech způsobilo náhlý nárůst rychlosti o 1km/h a tím pádem zde i překročení té tolerované, tak myslíě že mě aspoň pochválí, až jim zvláštní situaci barvitě popíši?

Čekal bych že mě tu pokutu odmažou. Vlastně, PROČ mám platit za 54km/h na JEDNOM RADARU? Na tomto STACIONÁRNĚ měřeném úseku existují DVA a jeden by předpokládal, že o pokutě rozhodne nějaký součet obou a tak různě a podobně. Ale tak to jsem „zase zjentek“, který by po společnosti pořád jenom vyžadoval zvláštní zacházení, protože standardní jednání společnosti mu přijde nepochopitelné, prstě, a jednoduše, NEPOCHOPITELNÉ, zkrátka na palici (příklady nerozvede nechce se na noc rozčílit nespal by). Děkuju.

A ještě podotázka- mám to tahat k soudu, pokud znám alespoň jednoho občana, který na tomto úseku tou dobou také viděl divočáka?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 61 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Párky z řetězce! V určitých případech nejen lehce, ale dokonce ZNAČNĚ!! 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Jen hodně málo… Třeba nemožnost uhnout pokud za mnou jede sanita s majáky. Nemožnost uhnout by znamenalo např. kolona v protějším pruhu a zůžená vozovka se svodidly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Co řešíš? Zabráníš srážce s divočákem, za to dostaneš pochvalu, za překročení rychlosti dostaneš pokutu. To se navzájem nevylučuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ujíždět před zvěří je nesmysl. Na kamerovém záznamu by byl vidět i divočák. Nenapadá mne žádná situace, kdy bych musel zvyšovat rychlost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Když nemáš prostor myslet na pravidla, tak nemáš za volantem co dělat. Řízení je hlavně o pravidlech. Prostě přijde složenka a nikdo nic řešit nebude.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Elkon, konkrétně tvou odpověď jsem já znal, takže není potřebná. To ti mohlo dojít. Chjo… Bez přemýšlivých uživatelů to tady začíná být vážně pruda, jako v nějakém špatném, dopředu důkladně nalajnovaném životě. 🤨

Avatar uživatele
elkon

Kdybys přemýšlel, tak tě takový dotaz nenapadne. Na silnici platí Zákon o provozu na pozemních komunikacích. Tečka. Kdybys byl řidič, tak se nebudeš divit.

Nový příspěvek