zjentek

Napadá někoho z vás oprávněný důvod, proč přidat plyn lehce nad limit ve stacionárně měřeném úseku?

Dopravní situace, která by to vyžadovala. Jaká, která by to asi byla?

Fiktivní příklad:
Projíždíte úsekem s povolenou rychlostí 50Km/h, náhle vznikne neobvyklá/nebez­pečná/nepředví­datelná/jiná dopravní situace, která vyžaduje alternativní řešení, třeba přidat rychlost alespoň o +/- 4km/h (není prostor/čas přemýšlet nad reakcí), načež po poradě s vědomím a svědomím tedy volíte okamžitě jemně sešlápnout plyn, přestože o radaru zde víte, dokonce jste si dobře vědomi limitu- maximální možné tolerance 3km/h, ale vy stejně reagujete vedeni instinktem kdy není prostor myslet na pravidla a tedy od dopravně správního odboru obce později obdržíte zásilku s vyrozuměním o vaší skutečné rychlosti 54km/h, také s fakty o toleranci max 53k/h a jako bonus inkasujete QR kód k zaplacení částky ve výši 500 kč do 30 dnů. A pokud by tedy taková situace skutečně nastala, tak jakého charakteru by musela být, abyste zde jednali jako v příkladu, tedy mimo rámec stanovených předpisů či nařízení. (?) Mě napadá jen souvislost se zvěří/záchranou života. Třeba že si na auťák zasedne rozzuřený divočák. Ale tak nevím, nemám moc fantazii. Nebo: Z boku běží to prase a teď cítím, že už to nedobrzdím a tak raději přidám v dobré víře, že ho minu. A uf, dobře to dopadlo.

Přece když jedete jedete 54km/h v úseku 53km/h tolerovaných, BUDETE MUSET k tomu mít i nějaký SPRÁVNÝ důvod, NE??? Děkuju. (; 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Emefej takže pokud na obec nahlásím že v tomto případě zvláštní dopravní situace vyžadovala chvilkové prudké přidupnutí plynu kteréžto u mé káry během okamžiku na cca 15 metrech způsobilo náhlý nárůst rychlosti o 1km/h a tím pádem zde i překročení té tolerované, tak myslíě že mě aspoň pochválí, až jim zvláštní situaci barvitě popíši?

Čekal bych že mě tu pokutu odmažou. Vlastně, PROČ mám platit za 54km/h na JEDNOM RADARU? Na tomto STACIONÁRNĚ měřeném úseku existují DVA a jeden by předpokládal, že o pokutě rozhodne nějaký součet obou a tak různě a podobně. Ale tak to jsem „zase zjentek“, který by po společnosti pořád jenom vyžadoval zvláštní zacházení, protože standardní jednání společnosti mu přijde nepochopitelné, prstě, a jednoduše, NEPOCHOPITELNÉ, zkrátka na palici (příklady nerozvede nechce se na noc rozčílit nespal by). Děkuju.

A ještě podotázka- mám to tahat k soudu, pokud znám alespoň jednoho občana, který na tomto úseku tou dobou také viděl divočáka?

Odpovědi
aliendrone

Párky z řetězce! V určitých případech nejen lehce, ale dokonce ZNAČNĚ!! 😁

Dochy

Jen hodně málo… Třeba nemožnost uhnout pokud za mnou jede sanita s majáky. Nemožnost uhnout by znamenalo např. kolona v protějším pruhu a zůžená vozovka se svodidly.

Emefej

Co řešíš? Zabráníš srážce s divočákem, za to dostaneš pochvalu, za překročení rychlosti dostaneš pokutu. To se navzájem nevylučuje.

Drap

Ujíždět před zvěří je nesmysl. Na kamerovém záznamu by byl vidět i divočák. Nenapadá mne žádná situace, kdy bych musel zvyšovat rychlost.

elkon

Když nemáš prostor myslet na pravidla, tak nemáš za volantem co dělat. Řízení je hlavně o pravidlech. Prostě přijde složenka a nikdo nic řešit nebude.

zjentek

Elkon, konkrétně tvou odpověď jsem já znal, takže není potřebná. To ti mohlo dojít. Chjo… Bez přemýšlivých uživatelů to tady začíná být vážně pruda, jako v nějakém špatném, dopředu důkladně nalajnovaném životě. 🤨

elkon

Kdybys přemýšlel, tak tě takový dotaz nenapadne. Na silnici platí Zákon o provozu na pozemních komunikacích. Tečka. Kdybys byl řidič, tak se nebudeš divit.