annas

Najdou se jedinci, již zbohatnou? Zdvořilost je mince, jež obohacuje toho, kdo ji vydává. Dá se zdvořilost naučit?

Podle francouzského přísloví – tajenka křížovky z č. 47/2020 přílohy Magazín MF Dnes

https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/mysl%C3%AD­te-%C5%BEe-zdvo%C5%99ilost-laskavost-2759304/

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě se lze zdvořilosti naučit. Nejlépe, když to rodiče učí děti od mala, a je potom zdvořilost zcela přirozená a nemusí se nad ní přemýšlet. Čím později se jí člověk učí, tím to jde obtížněji. Zbohatnout se tímto způsobem jistě dá, ale to zbohatnutí je jen pro daného jedince. Oni ty mince zdvořilosti se velmi špatně počítají

Další odpovědi
paul1

Zdá se, že do dnešní doby zdvořilost jako kdyby už nepatřila, nosí se spíše ostré lokty. Počátek zdvořilosti by měl být v rodině, rodiče by měly vést děti k slušnosti.
Většinou platí, že tak jako se chováme my k ostatním, tak se budou ostatní chovat k nám. No ale stále to neplatí, někteří mohou slušnost – zdvořilost druhých zneužívat.

led

Hmm, zase ste svojou otázkou pohladili ego „jazyčníkovi“. ale aspoň sa hanbí, len pozrite do diskusie, ešte aj ten jazyk sa mu hanbou červená 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hufnágl

Příspěvek smazán administrátorem.

Hufnágl

Příspěvek smazán administrátorem.