pn65

Nahlíží se při registru nového řidičského průkazu i do registru vozidel, zda nemá nový řidič na sebe napsané auto?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nevím, ale vlastnit auto není nic proti ničemu. Vlastnit auto může i dítě. Na právní úkony má své zákonné zástupce- rodiče. Ani majitel taxislužby nemusí mít řidičák, hlavně když platí za auta všechna pojištění, včetně povinného ručení.

Další odpovědi
jmhad

Nenahlíží. To jsou dvě věci,které spolu nesouvisí.Řidičák je úřední listina, vlastnictví auta ryze soukromá věc do které nikomu do toho nic není. Auto může vlastnit i neřidič a naopak řidič nemusí mít žádný vůz.

Funna

myslím, že ne…podmínkou vydání řidičáku není vlastnictví auta…

Arne1

K čemu by to bylo dobré? Řidičák a auto spolu nijak nesouvisí.

cukrar

nenahlíží, páč to nic neřeší a nemá to význam.