persy

Nadmorska vyska

Z ktereho more se urcuje nadmorska vyska pro Evropu?

Nejlepší odpověď
hem

V Rakousku-Uhersku a následně v Československu se vycházelo až do roku 1955 ze střední výšky Jaderského moře v Terstu, od roku 1955 vycházíme ze střední hladiny Baltského moře. Zde je třeba poznamenat, že Baltské moře má hladinu o zhruba 46 cm níže – můžete se tedy setkat s tím, že nejvyšší česká hora Sněžka má buď 1602 nebo 1603 m. n. m.

Zdroj: http://fyzweb­.cz/odpovedna/in­dex.php?hledat=nad­mořská+výška

Další odpovědi
anonym

Nadmořská výška je vzdálenost určitého bodu od hladiny Baltského moře.