annas

Na počátku bylo Slovo … „Kdo ví,“ uvažuje S. J. Lec, „kolik Bůh vyzkoušel slov, než našel to, co stvořilo svět?“

Zdroj: https://citaty­.net/autori/sta­nislaw-jerzy-lec/

1. „Je možné, že kdyby byl Bůh svolal ku stvoření světa komisi, nebylo by posud světa?“ František Vymazal

https://citaty­.net/citaty/21235-frantisek-vymazal-kdyby-byl-buh-svolal-ku-stvoreni-sveta-komisi-neb

2. „Tvrzení, že člověk je nejušlechtilejší stvoření na světě, si lze vysvětlit tím, že mu to žádné jiné stvoření nevyvrátilo?“ Georg Christoph Lichtenberg

https://citaty­.emailem.net/ge­org-christoph-lichtenberg-tvrzeni-ze-clovek-je-nejuslechtilejsi-stvoreni-na.html

3. Ale „podlehne-li někdy český politik zdání, že žije v českém ráji, uvědomí se, že už není co zlepšovat?“ Pavel Kosorin

https://azcita­ty.cz/citaty/pa­vel-kosorin/

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/04/27/22/53/u­niverse-2266887_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
aliendrone

Takže – spekulovat na tím, že by „Bůh hledal slova/svolával komisi“ sice jde, nicméně ze samotné definice pojmu Bůh (tedy nejdokonalejší možná entita) jde o protimluv, PROČ by dělal blbosti? ;) Prostě podobné, jako: „Kterou PILOU je nejlepší ZATLOUKAT ŠROUBY?“ :)

ad 2 – Tvrzení, že „člověk je nejušlechtilejší…“ – to tvrdí KDO? :o Každopádně jde zjevně o nepravdivé/ne­platné tvrzení, tudíž netřeba ho vyvracet či vysvětlovat. :)

ad 3 – Český politik již českém ráji REÁLNĚ žije, takže nemůže „podléhat zdání“. No a my – většina ostatních na ten rajský život musíme pracovat/vydělat, jak prosté. Spíš mne udivuje, že OHROMNÉ MNOŽSTVÍ lidí je ochotno politikům za tuto „skvělou možnost/příle­žitost“ ještě TLESKAT (volit, velebit)! ;) :D

Další odpovědi
Kepler

Na počátku bylo Slovo … to je tuším první věta Starého zákona. Já, jako mrzký materialista, si to vykládám jako INFORMACI. Tedy měl jakési how-know jako mustr a prvotní plán. Jenže mu do toho kecala a celou věc sabotovala konkurenční Ďáblova agentura, proto celá věc dopadla tak, jak dopadla. Nezbývá než doufat, že podle stejného projektu stvořil svět i jinde ve vesmíru, kam konkurence nedosáhla. Mohla by se ta planeta jmenovat Eden.

Drap

Slovo na počátku , jedná se opět o nadsázku, považuji za možnost komunikace, tedy zřejmě více slov. To je však diskutabilní.
1, Záleží také na složení komise, pokud by to byla komise tak jako jsou komise EU, nebo vytvořené komise v našem parlamentu, tak by jsme tu stále ještě nebyli.
2, Ano je to skutečně tak. Ono vlastně i tu ušlechtilost, která někdy dokonce odporuje přirozenosti jsme si přece vymysleli až my.
3. Toto se nikdy nestane. Pokud by si toto uvědomili, tak současně s tím by si začali uvědomovat, že když to tak pěkně vymysleli, je potřeba si navýšit platy, a byla by z toho další činnost a dlouhá jednání.

dudu

Lze akceptovat, že ono „počáteční slovo“ se kterým Bůh pracoval byl genom DNA?

Kelt

Výsledkem je čin. A před činem následuje příprava, motivace k akci, k činu.povzbuzením, slovem.
A to může být třeba. Tak se do toho dáme. nebo Dokážu to a podobně
Jinak je to začátek Nového zákona, Evangelium podle Jana.

Roman71

Keplere,
první věta Starého zákona zní: „Na počátku Bůh stvořil nebesa a zemi.“

Věta: „Na počátku bylo Slovo..“ pochází z úvodu Janova evangelia.

annas

"Nápadné je, že Janovo evangelium začíná stejně jako první kniha Starého zákona – Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi… – a Bůh tvořil Slovem.

Bůh např. řekl: Buď světlo! a bylo světlo. Boží slovo stálo u prvního stvoření. Janovo evangelium se dotýká nového stvoření – prostřednictvím díla Pána Ježíše Krista. Začíná podobně jako Starý zákon: Na počátku – a pokračuje – bylo Slovo. To v žádném případě není náhoda. Byly doby, kdy se v Janovu evangeliu hledaly spíše vlivy řecké filozofie. Slovo – řecky logos – se používá hojně stoiků, v tajemných gnostických učeních u Filóna Alexandrijského aj. Před lety se ale zkoumání Janova evangelia opět vrátila k tomu, co čtenáři Bible ostatně věděli. Jan jako apoštol Ježíše Krista vyrostl v židovském prostředí a byl ovlivněn hebrejským myšlením. Pokud řekne: Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha, pak to znamená, že také nové stvoření se děje Slovem. Nový zásah do stvoření prostřednictvím díla spásy Pána Ježíše Krista, se také děje Slovem."

https://pavel­.onesim.net/cs/slo­vo-se-stalo-telem-a-prebyvalo-mezi-nami

Roman71

A stejně zajímavé je i pokračování 1.knihy Mojžíšovy:
„A Bůh přikročil k tomu, aby řekl: „Udělejme člověka k našemu obrazu, podle naší podoby…“ (26.verš)

Tady je vidět, že „Slovo“ (Logos), které bylo napočátku u Boha, bylo samým počátkem Božího tvoření, tedy úplně první Bohem stvořený anděl (známý také jako archanděl Michael). Jan tedy v evangeliu pokračuje: „Všechno začalo existovat skrze něho a bez něho nezačala existovat ani jediná věc.“ a dokládá to i inspirovaný výrok v knize Přísloví 8.kapitole 22–31.verš, kde je Ježíš popisován jako „ztělesněná moudrost“:
„Sám Jehova (hebrejsky JHVH) mne vytvořil jako počátek své cesty, [jako] nejranější ze svých dávných počinů. Byla jsem nastolena od neurčitého času, od počátku, od časů ranějších než země. Když nebyly žádné vodní hlubiny, byla jsem zrozena jako v porodních bolestech, když nebyla žádná zřídla obtěžkaná vodou. Ještě než byly usazeny hory, dříve než pahorky jsem byla zrozena jako v porodních bolestech, když ještě neudělal zemi a otevřené prostory a první část prašných spoust úrodné země. Když připravoval nebesa, byla jsem tu; když vydal výnos o kruhu na hladině vodní hlubiny, když zpevňoval velké množství oblaků nahoře, když zesiloval prameny vodní hlubiny, když vydal moři svůj výnos, aby vody nepřekračovaly jeho nařízení, když vydal výnos o základech země, tehdy jsem se stala vedle něho mistrem v díle a stala jsem se tím, co on měl den co den zvláště rád, a neustále jsem se před ním radovala, radovala jsem se z úrodné půdy jeho země a věci, které jsem měla ráda, byly u lidských synů.“ (citace z Nového světa Svatých Písem)

Je zajímavé, jak nám Písmo otevřeně popisuje vztah Boha Otce a Syna, a také to, jak s radostí a vzájemnou láskou spolupracovali na stvořitelských dílech. Bible je úžasná Bohem inspirovaná kniha (2.Timoteovi 3:16). Čtu ji už po několikáté a stále v ní nacházím takové poklady..