Weirdquestio

Na jakých testovacích místech na covid mi dají potvrzení v angličtině?

Chystám se do Rakouska a k tomu potřebuji negativní test s potvrzením anglicky nebo německy. Máte nějakou zkušenost, kde to potvrzení vydají a zda ho budou v Rakousku akceptovat?

Odpovědi
quentos

Těžko radit, když nevíme, odkud jsi. Od nás je testovací stanice skoro za rohem a na požádání potvrzení vystaví i v angličtině.

da ny

V každém okresním městě je minimálně jedno testovací místo/centrum.
Tam Vás otestují a automaticky vydají potvrzení v případě negativního výsledku.
V TV jsen zaslechla, že do ciziny by mělo být v NJ nebo AJ.
Nevím, zda oficiální potvrzení, vydávané na místech k testování určenýc, jsou opatřena v těchto jazycích. Potvrzení jsem v ruce neměla (nás testuje zaměstnavatel).
Já nemám chytrý telefon. Ti, kteří jsou zaregistrovaní na testovacích místech, se mohou prokazovat i takto. U nás to Němci pendlerům vždy akceptovali.

marci1

Certifikát je v českém i anglickém jazyce: 🙂
Vzor certifikátu: https://www.mzcr­.cz/wp-content/upload­s/2021/01/P%C5%99%C3%A­Dloha-4-Dodatek-2-Certifik%C3%A1t-o-proveden%C3%AD-o%C4%8Dkov%C3­%A1n%C3%AD.pdf

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.