hapiky

Na jak velkou plochu by se vešli všichni lidé na Zemi?

Myslím, že překvapivě malou.

Nejlepší odpověď
annas

1. Údaje z roku 2011

"Počet lidí na Zeměkouli prý v listopadu překročil sedm miliard.

To znamená, že 7 miliard lidí by se při takové hustotě vešlo na území 875 km2, což je plocha necelých dvou hlavních měst Praha. Kdybychom takové lidi seřadili pěkně do čtverce, měl by dav všech lidí světa rozměry 29,6 × 29,6 km.

Pro zajímavost: veškeré obyvatelstvo České republiky (v prosinci 2010 celkem 10,532.770 duší) by se vešlo na plochu 1,3 km2. To není o mnoho více než rozměry kdejakého okresního města.Všichni bychom se zcela beze zbytku vešli do hranic pražské čtvrti Malá Strana. atd"
https://dvojka­.rozhlas.cz/o­tazka-meteoru-na-listopad-vysledky-7530031

2.U. Údaje z roku 2017

Celková pokrytá plocha = Průměrná plocha nohou člověka x celková populace světa

= (220 × 7 492 5­07 000) cm čtverečních. = 1648351540000 cm čtverečních = 164,83 km čtverečních

"Celá populace světa (7 miliard, 492 milionů, 507 tisíc.) se vejde na 164,83 km čtverečních, nebo na plochu o něco větší než země Lichtenštejnsko.

Vzhledem k tomu, že obytná plocha na Zemi je 63 824 447 km2, žijeme jednotlivě, bez veškeré naší infrastruktury a bydlení atd., Na méně než 0,00025825% všech obydlených pozemských ploch Země."

https://www.qu­ora.com/If-the-entire-population-of-the-Earth-were-to-be-gathered-together-at-one-time-on-inhabitable-land-how-much-area-would-be-covered

Další odpovědi
Kepler

Jestli jsem dobře počítal, tak při počtu 7,5 mld. a povinných rozestupech 2 m, by to bylo 30 000 km2, což je strana čtverce cca 173 km. Území velké přibližně jako Belgie.

Nassin

Počítat i astronauty, kteří jsou mimo Zemi?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Kepler, na počítajte ešte raz podľa prepočtu covidplocha 1človek=15m2
tá plocha je definovaná na základe počtu ľudí v interiéri. Vy ste počítali exteriér.