Marty Koller

Myslíte, že za několik milionů let může začít existovat fantasy svět?

Spoustu lidí vypráví o tom, že za několik let budou vládnout roboti a nestvůry. Myslíte si, že si vymýšlí?

Nejlepší odpověď
led

Zobuďte sa.
„Roboti a nestvůry“ vládnu už dnes.
Aj keď v zmysle „Zákona robotiky“ od Isaaca Asimova platí:
„Robot nesmie ublížiť človeku alebo svojou nečinnosťou dopustiť, aby mu bolo ublížené.
Robot musí poslúchnuť človeka, okrem prípadov, keď je to v rozpore s prvým zákonom.
Robot sa musí chrániť pred poškodením, okrem prípadov, keď je to v rozpore s prvým alebo druhým zákonom“
oni ho nepotrebujú ani porušovať, veď na to majú „svojich ľudí“. A okrem toho, kto v nich vidí robotov? Kto okrem malého dievčaťa v dave vykríkne pravdu „Cisár je robot!“? Kto má tu odvahu?

Tak, teraz už máme katastrofický scenár za sebou, pozrime na druhú stranu

Možno ste už čítali a počuli o „Artificial intelligence (AI) – umelá inteligencia“. Jedným z cieľov procesov umelej inteligencie je prispôsobiť sa čo najlepšie ľudským úkonom, pomôcť človeku pri práci, prípadne ju úplne nahradiť.
V súčasnosti sa s týmto javom bežne stretávame denne, často bez toho, aby sme si to uvedomili na internete, v tvorivej činnosti za pomoci počítačov, v zdravotníctve, vo výrobe, ale aj v plánovaní, i v politike napríklad v prognózach na reakcie ľudí k danému javu

Další odpovědi
elkon

Zbytečné úvahy. Je tolik jiných zajímavých a reálných věcí, kterými se můžeš zabývat. Třeba oblast techniky, historie, sportu, kultury a pod.

zjentek

V reálu půjde o běžné vyhulence jak je znáš z dneška, jen se budou už jinak tvářit. Ten, kdož v oné době bude prahnout po neposkvrněnosti, kráse a čistotě, zde bude za marného exota 🤷‍♂️