jirka F

Myslíte, že tato písnička je dobrá, i když je vymyšlená v mé vlastní hlavě?

Zvoňte,zvonky bílé,zvoňte.
Zvoňte nemocným zvoňte raněným.
Zvoňte jim v tento vánoční čas.
Zvoňte za radost a zvoňte za štěstí.

Ještě to má mouchy, ale je to vymyšlené z vlastní hlavy. JAK OHODNOTÍTE TENTO VÝTVOR OD 1–5

Z čí vlastní hlavy?

Nejlepší odpověď
da ny

F) HODNOTÍM JINAK( JAK?)

Snad dobrá snaha.
Energii bych vložila jinam. Např. i do studia
mluvnice ČJ a literaturu, pro slovní zásobu vezměte také. ;)

Další odpovědi
quentos

E) 5

Kdo neumí svůj vlastní jazyk, nemůže psát dobrá díla.

Oslovení (zvonky bílé) oddělujeme z obou stran čárkou.
„Zvoňte raněním“ je nesmysl. Asis chtěl napsat „raněným“ a s Y to má ÚPLNĚ jinej význam. „Zvonit raněním“ by znamenalo, že je někdo raněn a tím svým raněním (tedy ránou) zvoní.
Jak se „zvoní za něco“?
„… ale je to vymyšlené z vlastní hlavy“. Z jaké jiné hlavy bys to chtěl vymýšlet? Nepoužívej fráze, když to neumíš…
Se svou úrovní pravopisu, gramatiky a interpunkce piš raději do šuplíku. Takhle se akorát ztrapníš.

Rokio

B) 2

Jeto hezké, ale moc se to nerýmuje a je to krátké.

Kelt

E) 5

Neznám melodii, nemohu hodnotit. Máš tam gramatickou chybu, mělo by být raněným. Každý verš je jinak dlouhý s jiným počtem slabik. A to jsem se nedíval na frázování. O tom, že se to nerýmuje nebudu psát. V soutěži Superstar by tě nechali asi 20 s.

marci1

F) HODNOTÍM JINAK( JAK?)

Hodnotím tuto básničku kladně. Myslíš na na nemocné, vánoce, radost a štěstí. Prostě je to optimistické a to v tento čas velmi potřebné. 🙂

jsemjá

D) 4

elkon

E) 5

Je to trapné a bez rýmu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Drap

Jak se můžeme vyjádřit, když otázku hned uzamčeš? Zkus místo psaní písní někdy i přemýšlet.

jirka F

Kelte:Písničky se nemusí rýmovat.

Emefej

Rýmovat jako prostá básnička se nemusí, ale v písničce to musí ve sloce vycházet rytmicky (musí být v souladu zejména počet slabik) a to tobě nevychází. To se bude hodně špatně zpívat.

elkon

Podle toho to pak vypadá.