annas

Myslíte, že tajemství úspěchu často spočívá v tom, že při výběru ze 2 možností volíte tu 3., jak tvrdí Rostand?

Tajenka křížovky z č. 45 přílohy Víkend MF Dnes.

Obrázek

https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/%C5%A1ip­ky-boho-tribal-zlat%C3%A9-f%C3%B3lie-%C5%A1ipky-4716247/

Jak byste to řešili vy? Proč?

Nejlepší odpověď
Mr. Marek

Ani jednu z uvedených, ale zvolili možnost třetí stejně jako Rostand.

Cesta k úspěchu je subjektivní vnímání své volby. 2 nabízené možnosti působí normativně, takže 3. volba / možnost působí jako autentické rozhodnutí, které může vést k úspěchu.

Další odpovědi
Aura

Ani jednu z uvedených, ale zvolili možnost třetí stejně jako Rostand.

Asi to tak bude. Vzhledem k tomu, že neúspěšných je víc, jak úspěšných, tak tihle asi dělají něco, co nedělá většina, hledají nové a vlastní cesty. Možná to vyžaduje inovativní talent.
Ale asi bych to nenazývala přímo „tajmestvím úspěchu”. Takových tajemství už bylo řečeno. A nic z toho není tajemství ani to nejsou „klíče” k úspěchu.
Jiný citát říká, že „tajemstvím” k úspěchu je dělání obyčejných věcí, neobyčejně dobře.
Teď si vybrat.
Autor to zřejmě myslel jen symbolicky a narážel na to, že ti úspěšní jednají jinak, jdou svou cestou a nejdou podle nadefinovaných možností „buď a nebo.” Vytváří si vlastní možnosti. Tak bych to chápala. Možná záleží na výkladu.

aliendrone

Jiná odpověď.

Tajemství úspěchu… PCHE! Kdekdo cintá moudra, ale kdyby to bylo tak jednoduché, jak se to hned z první pohled podává, bylo by všechno easy. Kupříkladu profesoři ekonomie by byli miliardáři (logicky – znají totiž ekonomii „nejlépe“), jenže KOLIK znáte miliardářů profesorů ekonoémie? Já znám jen Václava Klause a garantuji, že miliardářem NENÍ díky svým znalostem ekonomie. :D

Úspěch není nějakou nahodilostí, nýbrž KOMPLEXNÍM završením MNOHA (někdy i ne zcela souvisejících) činností, ve kterém hraje nemalou úlohu i „faktor štěstí“ (jakkoliv i tomu je třeba „jít naproti“).

Zobecňovat takto podanou otázku je nesmyslné, uvedu příklad.
Na dovolenou buď pojedu modrým autem NEBO červeným autem. Co vyberu (s ohledem na „úspěch“?

Cestovku a vlak s tím, že díky tomu potkám budoucí manželku? Tedy „100% úspěch“ (nestalo by se, kdybych jel jakýmkoliv autem)! Ovšem za 10–15 let budu TOTÉŽ hodnotit jako „největší životní omyl/katastrofu“? ;) :D :D

Kdepak, TAK jednoduché to zase NENÍ. ;) :D :D

Jardikkkkkk

Po úvaze vybrali možnost druhou.

Lgee

Po úvaze vybrali možnost druhou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Aura

Oprava: inovační talent.