Lukas27

Myslíte, že se virus dostane i na Antarktidu nebo že by vůbec dokázal přežít místa s tak nízkými teplotami?

Nejlepší odpověď
annas

Dotaz, který se týkal přeřiltí konronavioru na Aljašce.

!Kdo by si myslel, že dlouhodobé nízké teploty zahubí virus chřipky, ten je na omylu. Viry chřipky dokáží přežít i ve velmi silných mrazech. Jde o relativně odolné viry, přežívají při pokojové teplotě a v suchu i několik dnů a v prachu vydrží až 14 dnů!" Může platit i u koronaviru. .

https://www.mo­jezdravi.cz/zdra­vy-zivotni-styl/mraz-bacily-nezabije-chripky-ale-ubude-jak-zustat-zdravy-4036.html

Dostala jsem mail, v němž se objevilo, že slunce virus zabíjí.

Některé viry mráz nezabije, ale uchová je. Ale zpravidla viry nesnášejí teplo, takže kapénky při vykašlání spíš zahynou.

"Vědci řeší, jestli se šíření viru může zastavit s nástupem teplého jara

Naděje, že by hrozbu nemoci COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje, mohla zažehnat pouhá změna počasí, je proto uklidňující. Použil ji například americký prezident Donald Trump, který na Twitteru uvedl, že čínské snahy zkrotit virus budou úspěšné, „zejména, jak se bude oteplovat počasí.“

https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/3054112-vedci-resi-jestli-se-sireni-viru-muze-zastavit-s-nastupem-tepleho-jara

Další odpovědi
Edison

Ne všude na Antarktidě jaou tak nízké teploty, aby se tam vyrus nemohl uchytit. Je spíš otázkou, jestli se tam dostane.

Drap

Nejprve se tam musí nějak dostat a potom získat hostitele, aby mohl přežívat.