Avatar uživatele
Boy 13

Myslíte, že se mi zlepší zrak, když přestanu koukat na displeje?

Je pravda, že na mobil koukám skoro 24/7. Proto jsem se to rozhodl změnit! Už na mobil koukoag nebudu a obecně do displejů. Myslíte, že mi to zlepší zrak? Vidím hůře do dálky.

Zajímavá 0 před 1007 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Já myslím, že ano. Sice se škody napravují déle, než se páchají, ale jde to. Vždyť existují i oční cviky, které člověka zbaví dioptrií. Perfektní je metoda Dr. Norbekova.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Nepíšeš jak dlouhý čas plánuješ nekoukat na mobil.
Je nepravděpodobné, že bys to vydržel dlouho.
Zrak mohou zlepšit některé oční cviky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lukáš Rusek

Hele, taky koukám, co jsem doma, jen do počítače či do mobilu :D A jestli ti to zlepší zrak? To nevím, můžeš to zkusit. Pokud ne, tak tě oční lékař nemine.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Schluker

Ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nepravděpodobné. Možná existují techniky/cvičení, kterak obnovit původní rozsah akomodace oční čočky, předpokládám, že to půjde ale jen v relativně nízkém věku, pokud vůbec.
Každopádně chirurgicky lze v jistých případech snížit potřebu vnější korekce, tedy pokud je o refrakční oční vadu. Vyrovnat oční pozadí (deformované např. diabetem) zatím neumíme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Dobré je to střídat – občas se kouknout někam do dáli, ale je přitom nutné zaostřit zrak. Já mám PC u okna a občas kokám do sousedovic zahrady na jeden vzdálený strom. Tou změnou se oko procvičuje, mění tvar.

Zdroj: http://www.vi­deni.cz/oko/32-anatomie-oka

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
michalds

paul1> a co až ten strom pokácí?

před 1007 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek