Boy 13

Myslíte, že se mi zlepší zrak, když přestanu koukat na displeje?

Je pravda, že na mobil koukám skoro 24/7. Proto jsem se to rozhodl změnit! Už na mobil koukoag nebudu a obecně do displejů. Myslíte, že mi to zlepší zrak? Vidím hůře do dálky.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Já myslím, že ano. Sice se škody napravují déle, než se páchají, ale jde to. Vždyť existují i oční cviky, které člověka zbaví dioptrií. Perfektní je metoda Dr. Norbekova.

Další odpovědi
nyjono

Nepíšeš jak dlouhý čas plánuješ nekoukat na mobil.
Je nepravděpodobné, že bys to vydržel dlouho.
Zrak mohou zlepšit některé oční cviky.

Lukáš Rusek

Hele, taky koukám, co jsem doma, jen do počítače či do mobilu :D A jestli ti to zlepší zrak? To nevím, můžeš to zkusit. Pokud ne, tak tě oční lékař nemine.

Schluker

Ne.

aliendrone

Nepravděpodobné. Možná existují techniky/cvičení, kterak obnovit původní rozsah akomodace oční čočky, předpokládám, že to půjde ale jen v relativně nízkém věku, pokud vůbec.
Každopádně chirurgicky lze v jistých případech snížit potřebu vnější korekce, tedy pokud je o refrakční oční vadu. Vyrovnat oční pozadí (deformované např. diabetem) zatím neumíme.

paul1

Dobré je to střídat – občas se kouknout někam do dáli, ale je přitom nutné zaostřit zrak. Já mám PC u okna a občas kokám do sousedovic zahrady na jeden vzdálený strom. Tou změnou se oko procvičuje, mění tvar.

Zdroj: http://www.vi­deni.cz/oko/32-anatomie-oka

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

michalds

paul1> a co až ten strom pokácí?