Zlatý

Myslíte, že nejen v současnosti je důležité řídit se latinským příslovím přeloženým jako "Věř, ale komu věříš, měř"?

Ráno 22/3 jsem se na ČT 1 chvíli dívala na film Zdeňka Podskalského „Bílá paní“ s ústředním heslem - Fide, sed cui fidas, vide, z latiny přeloženým: Věř, ale komu věříš, měř! Šlo o kouzelnou formuli vyvolávající bílou paní z obrazu Perchty z Borštejna.

Latinský originál, překládá se různě, ale uvedla jsem ten z filmu.
ttps: //slovnik- cizich- slov. abz. cz/web. php/slovo/fide- sed- cui- fidas- vide

---
Nešíří se i v souslosti s koronavirem různé tzv. zaručené, byť zavádějící informace?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejen v současnosti, ale vyplácí se to téměř vždy.

Další odpovědi:

Zlatý

Mně se víc líbí podobné české: "Důvěřuj, ale prověřuj". V každém případě se to občas vyplácí, zvláště v dnešní době.

Zlatý

No jo, neverending story - kontroly a prověrky, všeho, všude, zase a ZNOVA. Bez toho to v životě NEJDE. Blbý na tom je, že s během let toho přibývá, kdysi své obstojně spolehlivé paměťi už ZDALEKA nevěřím tolik, jako před lety. A život mne naučil, že není dobré věřit ani vlastním smyslům. Dokonce i ten vlastní úsudek je čas od času potřeba nechat prověřit. :(
A to jen co se týká mně osobně, u ostatních je to standardní procedura. Takže za mne ANO, JE TO POTŘEBA! Ono nejen v souvislosti s Covidem se šíří "zaručené" informace, nejvíce v médiích. Jejich nebezpečnost je v tom, že jsou mnohem propracovanější (a tedy lépe uvěřitelné), než obyčejné "drby". ;) :D :D

Stříbrný

„Kde to člověk nejmíň čeká, vyskočí z příkopu zajíc.“ - italské přísloví

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5833
Zlatý led 3129
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2704
Zlatý briketka10 2496
Zlatý Kepler 2262
Zlatý marci1 2015
Zlatý quentos 1746
Zlatý mosoj 1617
Zlatý iceT 1613

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.