Kepler

Myslíte, že nějaký policajtský trouba zjistí výkon elektrokola?

Když k tomu není nutný žádný techničák ani STK? Pro provoz motokol bez nutnosti ŘP existují hlavní omezení, že motokolo nemá mít konstrukční rychlost vyšší než 25 km/h a další. Vidíte nějakou logiku v tom, že zatímco u pomocných motorků benzínových motokol je povolen výkon max. 1 kW, které sviští až padesátkou, zatímco u elektrokol je výkon omezen na 250 W, což vyžaduje příšlap aby cyklista vůbec jel?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Keplere, nehledej v tom logiku. Vzpomínáš jak jsem se zde nedávno rozčiloval ohledně faktu, že jako trojkař (držitel ŘP skupiny C) MUSÍM měnit kartičku řidičáku po 5 letech, zatímco ostatním kartička platí 10let? (přičemž profesní způsobilost s tím nic NEMÁ, na to máme profesní list)

To víš, to mě rozbublalo natolik (ta 2000 pokuta, tedy MAXIMUM za takovou HOVADINY), že jsem „roztočil mlýnky“, abych se dopídil příčiny. A budeš se divit, i profíci golfíci mi to nevysvětlili „obratem“, ale opověď mi byl sdělena až za HODINU! Výsledek? Drž se!

Jde o „harmonizaci“ legislativy s legislativou EU! Jasně že jsem chtěl podrobnosti, takže KONKRÉTNÍ odůvodnění zní: „Protože to tak má většina členských států EU“! Co na tom, že v té většině jsou prováděcí předpisy úplně jiné, kde profesní způsobilost neřeší jako u nás? Zkrátka DEMENCE, takže se NEDIVÍM tomu, z čeho máš oprávněný podiv ty. ;) :)

BTW – ještě k tomu perlička! Tak já dostal za propadlou kartičku flastr 2000Kč na místě. Jasně, spáchal jsem hrozný, STRAŠLIVÝ zločin, že jsem si tu kartičku včas nevyměnil. Nicméně – nedávno to na křižovatce do mě narvala blbka (hlavu měla asi zastrčenou víš kde), když jízdou na ČERVENOU se ani neunavovala brzdit, natož mi dát přednost! Trest? 1000Kč na místě! Takže za pitomost (kartičku) 2000, za podle mne hrubé porušení předpisů s následným způsobením nehody jen 1000? (a nebýt toho, že jsem ji „četl“ a uhnul jak to šlo, tak bych byl asi v nemocnici!) Takhle si ti kriplové představují seriózní řešení dopravních přestupků? Když jsem to slyšel, jen jsem lapal po dechu a nestačil se divit. :( :( :(

Víš čemu se ale DIVÍM? Že se za každou cenu cpeš do té blbé elektriky. Chceš být „in“ progresivně ekozelený? Proč si nenamontuješ na kolo (když už ho máš) místo původního bazmeku tenhle kit? https://e-darky.eu/dvoutaktni-motory-na-kolo/motorove-sady-kit/pridavny-motor-na-kolo-s-obsahem-48-ccm-kompletni-souprava-kit-pro-vase-motokolo.html Ten je v souladu s vyhláškou MD č.341/2014Sb. a co už, já bych rovnou montoval tenhle: https://e-darky.eu/dvoutaktni-motory-na-kolo/motorove-sady-kit/pridavny-motor-na-kolo-s-obsahem-80-ccm-kompletni-souprava-kit-pro-vase-motokolo.html ! Stejně to benga nepoznají, že ten první je OK a ten druhý už ne. A to samé u elektrokola, pokud to nebudě někde vyražené/na štítku, tak šance, že to nějaký odporný platfusák s pendrekem pozná je minimální. A určitě ten kit vyjde levněji, než kolobrnda/kolo, navíc o tom, že to odvede LEPŠÍ práci vůbec nepochybuji. O čekání na dobití nemluvě, zajedeš k pumpě a je to. ;) :D :D

Další odpovědi
led

Pokiaľ vás priamo nepristihne valiť sa na elektrobicykli rýchlosťou nad 25 km (do kopca 40km/hod) s príšľapom 1× za minutu, nemá ako pri bežnej cestnej kontrole poznať výkon vášho motora. Technický preukaz elektrobicykla, to je čo?
Že váš tachometer má stupnicu do 100km/hod, no Bóže trocha frajeriny…, motor je robustný, ako pohonná jednotka električky č.5, tá trocha tuningu… Takto má predsa vyzerať správny elektrobicykel , tak prečo to obmedzenie?
Tu nejde len o prispôsobenie sa EU legislatíve. Tu ide priamo o peniaze, ak ti obmedzia legislatívne výkon pomocného motora na elektrobicykli, nemáš ako poznať na motore a hlavne accu zámerné nastavenie životnosti do 2 rokov a tak potom si kúpiš nové, pretože si myslíš, že to inak ani lepšie byť nemôže… Takto sa udržuje zamestnanosť jedných (výrobcov, predajcov, policajtov, legislatívcov, zdravotníctva a pohrebných služieb,…) a zisk tých druhých.
Končím so slovamy svätého aliendrona: „Keplere, nehledej v tom logiku.“

Edison

Njn… Štítek, chlapče… štítek. A popadsuj se s tím jak chcceš…

aliendrone

led>>> Ó přesličná, nejdříve jsem chtěl brblat ohledně „svätého aliendrona“, ale s ohledem na ostatní části Vašeho příspěvku si musím přisadit! Mám také doma elektronesmysl (hoverboard), se kterým spíš než z praktické potřeby budím rozruch jaksi recesivně (přiznávám, že na tyhle věci jsem už moc starej, o to větší sranda).

Nicméně – pod konstatování, že baterka vydrží PRD (2 roky) se podepíši vlastní kyselinou! A to BEZ OHLEDU na počet nabíjecích cyklů! (garantováno mám 800 – PCHE!) Jestli jsem ho dobíjel 200×, tak je to moc spíš ke stovce! A to jsem se choval vyloženě citovka – žádné xmrti hluboké vybíjení nebo tak něco. Teď jsem ho vytáhl s tím, že se projedu do trafiky – nabitý na 100% a sotva jsem se vyploužil do kopečka. Baterka prostě NEVYDRŽÍ ČASOVĚ i když se s ní náležitě zachází. Asi to bude konec kravení, bo nová stojí skoro 2/3 pořizovací ceny nového boardu a zase až tak moc funny mi to nepřijde, aby se vyplatilo do toho investovat. Podobné zkušenosti má kámoš s koloběžkou a vlastně všichni DŮVĚRYHODNÍ uživatelé elektrokrámů (blbců, co nepřiznají, že koupili srajdu a vychvalují krám jen proto, že ho mají oni sami jsou MEGATUNY)!

Tož Vám Excelence dávám za pravdu, ono to v reálu není tak růžové, jako na prospektech. :(

led

aliendrone, pri čítaní vašej slohovej práce mi, to sa nehabím priznať, mi padla sánka. Pre Boha všetkých rozprávkových a nadpozemskoves­mírnych bytostí , nestretol vás mikrocovídek keplerus, že mi dávate za pravdu?

Kepler

Edison: žádný štítek tam není, jedná se o motor v náboji kola, který může mít výkon 500 – 750 – 1000W, podle toho jaká baterie je připojena (24 – 36 – 48 V).

Edison

Motor nikdo zkoumat nebude, to je každýmu ukradený. Rozhodnující je štítek celého výrobku. Ten by tam být měl. Pokud by nebyl, jednalo by se o porušení zákona a neschválený proukt ve smyslu zákona o požadavcích na výrobky č. 22/1997 Sb. Takže pápá neschválený produkte! 😁

Hele… ženu to do extrému, ale měj na paměti, že kdo chce psa… hento… znáš to…

Dochy

Popravdě, nejsem si jist zda na kole musí být štítek…