Nandi

Myslíte, že koronavirus opravdu pochází z netopýrů nebo kaloňů?

Pochází z těchto zvířat nebo z laboratoře,jak se občas říká?
A kdyby už pocházel z letounů,tak je z netopýrů nebo z kaloňů?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ne, nejspíš je z biologické laboratoře ve Wuchanu. Prave poslouchám investigativniho novináře Joshuu Philippa a jiné různé názory.

Další odpovědi
Meggie2

Věřím, že je z laboratoře. Je samozřejmě jednoduché nějako zvíře virem infikovat, aby to vypadalo tak jak je potřeba.

ten který je

Mimo podezření na přenos z netopýrů jsou ještě tři názorové proudy, ve kterých jedni poukazují na laboratorní nehodu ve Wuchanu a druzí poukazují na nehodu v americké laboratoři v Marylandu. Třetí proud tvrdí že žádný virus není a pravým cílem je zadlužit státy světa a využít zadlužení v něčí prospěch. V každém případě si myslím že vzájemné obviňování a soudní žaloby mohou přerůst v něco opravdu zlého.

Drap

Nepochází z toho ani onoho. Je to zkrátka virus který je nějakým způsobem zmutovaný. Může zmutovat přirozenou cestou, může být i v laboratoři upraven a přenášet se může různými cestami i přes různé živočichy.

Edison

Ne. Viry a bakterie tu jsou mnohem dýl, než jakýkoli vyšší živočich, takže z živočichů nepocházejí. Netopýři a kaloňové jsou nejspíš jen někteří z přenašečů. To, že se na člověka MOŽNÁ přenesl z nějakého takového zviřátka ještě neznamená, že původ je právě u nich.

Konspirační teorie o laboratorním původu jsou jen bláboly fakenewsových „médií“.

Pepa25

Ano, podobně jako SARS (epidemie propukla v r. 2002 a je tedy už dostatečně prozkoumaná) je to tzn. zoonóza, tzn. infekce přinosná ze zvířat na lidi.
Proti umělému původu mluví logická úvaha, že nový virus, proti kterému neexistuje očkování nebo účinná léčba, je nesmyslné použít jako biologickou zbrań.

Kryšpín

Je to otázka pro Šamany, proběhlo médií hadi, netopýři luskouni, Čínský soudruh měl názor vojáci Amíci byli na cvičení v rodišti koronaviru, anebo mokré trhy kde se porcují různá zvířátka přímo na trhu za tepla, sluníčka a davu koupěchtivých.

orwell

Určitě pochází z přírody, ale je z něho „cítit lidská ruka“. Jen se divím, kolik lidí zde i jinde „ví“, že je to nesmysl a konspirace. Zřejmě jsou to všichni molekulární biologové, erudovanější než Soňa Peková.
Stojí za poslechnutí.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=3AfokVbej8I&fe­ature=emb_logo

Edison

Ten který je: To, že žádný SARS-CoV-2 neexistuje jsem tu psal uř několikrát a už je to taky drahnou dobu. Ta teorie má ovšem jeden háček: Komu to prospívá? V tom vidím zásadní problém. Jediný, koho jsem objevil je… ZEMĚ.

Edison

Orwelle, ani Soňa Peková nemá patent na rozum. Hlavně ale vycházím z toho, že to nejjednodušší řešení je to nejpravděpodob­nější. A jsem si jist, že udělat něco tak sofistikovaného, jako jsou nejen koronaviry dovede příroda mnohem snáze, než člověk. Mimojiné právě proto, že viry a bakterie maj tolik času k tomu se na Zemi vyvíjet a zdokonalovat.

orwell

Samozřejmě Soňa Peková nemá patent na rozum zrovna tak, jako ho nemáš ty a jako ho nemám já. Ale určitě o tom ví mnohem víc, než my všichni diskutující tady dohromady. Taky jsem zde nemluvil o výrobě viru, ale o úpravě viru a to je sakra rozdíl! Měl jsem kolegu, který ležel s páteří ve špitále v HK s nějakým borcem na tyhle záležitosti a jelikož tam neměli co dělat, kecali o všem možném. Později mně o tom vyprávěl. Jelikož je to už nějaká doba, moc si toho nepamatuji. Ale šlo o výrobu jakýchsi substrátů pro výrobu nějakých léčiv, kdy doslova skládali jednotlivé molekuly podle určitých požadavků do jakýchsi řetězců, uchovávali je ve speciálních roztocích a pak to prodávali po světě různým ústavům za fůru peněz. Vysvětloval mu, jak se to konkrétně provádí a spoustu věcí kolem. Kolega mi pak říkal, že jsou to naprosto neuvěřitelné věci, co tihle experti dokážou. A teď si představ, co se asi děje v různých tajných laborkách po světě, kde mohou být klidně o nějakých 20 let napřed. Virus jako zbraň je úžasná věc. Lehce ho dostaneš všude kam chceš, není vidět, nemůžeš ho chytit, zavřít a potrestat. Může nějakou dobu číhat a pak udeřit. K čemu ti jsou letadla, tanky, kanóny,… když je není schopen nikdo řídit ani z nich střílet. Ale ta krása! Žádná rozbitá města, domy, ulice, stroje,…, žádné radioaktivní zamoření na desítky let či staletí. A myslíš si, že tohle vojenští a další mocipáni nevědí? Atomová válka už nefrčí, je příliš destruktivní. Ale v tomhle je budoucnost!

Pepa25

Pro Ametyst: Joshua Philipp pracuje pro The Epoch Times, noviny, které obsahují rubliku „Beyond Science“, ve které je možné se dočíst tyto perly: jako toto: https://www.the­epochtimes.com/12-million-year-old-vehicle-tracks-found-in-stone-claims-geologist_2166932­.html (2 milionů let stará Sumerská vesmírná loď atd.)

Edison

Ametyst si raději nevšímej…

Edison

Pepo, jak vidíš, nejsem příznivcem konzpiračních teorií a nesmyslů. Ale umělý původ neznamená nutně biologickou zbraň. A i u zbraně se nejprve vyvine zbraň a až pak protizbraň. Jen použití je limitováno existencí a dostupností protizbraně. I kdyby byl nějaký takovýhle šmejd umělého původu, moho by dojít k nechtěnému úniku. Ale to jen na okraj… I tak nevěřím tomu, že by umělého původu byl.

Pepa25

Neznamená. Spíš ale sleduju, co se děje v USA: Trumpovi hoří koudel u zadku a vytáhl #BeijingBiden, bude ostře protičínský a s šířením konspirací nemá problém, spíš naopak …

Edison

V tomhle naprosto souhlasim. Jeho výrok o prosvícení těla světlem a nitrožilní aplikaci desinfekce hovoří za své.