michalds

Myslíte, že kanceláře typu open space slaví konečně ústup?

Nemám je rád. Pracovník nemá žádné soukromí.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že celkově ne.

Další odpovědi
nyjono

Pokud je použit vhodný a vhodně rozestavěný nábytek či dělící stěny a zeleň, soukromí je dostačující.
Doporučuje se i odpočinková místnost, popř. místnost pro telefonování apod.
Zřízení takovéhoto typu kanceláří vyjde mnohem levněji.
Vždy máte možnost změnit zaměstnavatele.

marci1

Doufám, že ano. Kapitalisté z USA udělali někde chybu.:-))
Po vzoru Teletubbies by bylo rozumné rozloučit s kancelářemi open space slovy: „Je čas udělat pá,pá“. 🙂

aliendrone

U velkých firem (administrativní centra) v žádném případě – jde o nejekonomičtější formu kancelářského pracovitě.

Pouze ti nejprogresivnější (a jen tam, kde je to možné) přechází na „internetové kanceláře“, které jsou sice ještě lacinější, mají však MNOHO nevýhod. Ať již bezpečnostních, či z hlediska produktivity zaměstnance – je MNOHO takových, kteří POTŘEBUJÍ bezprostřední přímý dohled vedoucího pracovníka, takže se to praktikuje spíš u menších firem, kde panují obykle užší osobní vztahy mezi zaměstnanci.

Faktem ale je, že i když třeba v nákupácích v těch dokolečka otevřených rychlorestauračkách vidíš DOST „interneťáků“ s notebookem „úřadovat“, přičemž si tam dají i obchodní schůzku a nemusí ani odcházet na oběd a nemusí platit pronájem kanclu, tak není nad to, se na chvíli „zabednit v kanclíku“ a všichni mi polibte… ruku, jak jinak, že? ;) :D :D

Dochy

Někde to zruší, jinde to postaví,…

Michálek1245

A proč by měly? Je to levné, jednoduché a efektivní. Kromě toho to prostě eliminuje to, že každý potřebuje vlastní kancl. A když se k tomu nastaví dobré podmínky na pracovišti, tak to prostě funguje, to je jasná věc. My stavíme administrativní haly pro https://www.pro­mohaly.cz/admi­nistrativni-haly a to byste se divil, jakého zázemí se dá dneska docílit v rámci open space kanceláří. 😉

Jakub Tlapal

Mně třeba open space vyhovuje. Nemusím za nikým chodit, jen na něj zavolám a pomůže mi 😁 . Na druhou stranu mi docela dlouho trvalo, než jsem si na ten šum zvykl. Musím se víc soustředit na svoji práci a okolí tolik neřešit. Pomohlo mi i to, když se tu různými věcmi zlepšila akustika prostoru .