_Bůh_

Myslíte, že je Putin geniální stratég?

Rusko je v bankrotu, říká ratingová agentura Standard & Poor’s. To znamená, že Rusku nepůjčí ani Číňani, přičemž bankrotový stav může trvat desetiletí a Rusům přinese bídu

Podle světově významné ratingové Standard & Poor’s již Rusko vkročilo do bankrotového stavu. Agentura dnes zveřejnila nové hodnocení bonity Ruska. V posudku přitom konstatuje, že Rusko je nyní ve stádiu takzvané selektivní platební neschopnosti. Ta nastává, není-li dlužník schopen dostát části svých závazků vůči věřitelům, zatímco jinou část závazků plnit schopen je.
Pokud Rusko 4. května, což je nyní nejpravděpodobnější termín, opravdu se vším všudy zbankrotuje, půjde o první bankrot země vůči zahraničí od dob, kdy vůdce bolševiků Vladimir Iljič Lenin stornoval carský dluh poté, co roku 1917 stanul v čele Rady lidových komisařů.

Bankrot však nelze chápat doslovně. Rusko bude mít nadále možnost financovat válčení na Ukrajině, například skrze příjem z vývozu energií, zejména plynu a ropy, do zemí EU. Denně za tento export inkasuje částku odpovídající zhruba 850 milionům až miliardě dolarů. Prostředky přitom získává z velké části v eurech, z menší v dolarech.

Platební neschopnost čili bankrot spočívá spíše v tom, že Rusko ztratí přístup na mezinárodní kapitálové trhy. Dramaticky mu zdraží obsluha dluhu a náklady půjčování si dokonce i třeba od čínských investorů. Bez toho bude obtížné získávat pro Rusko peníze na investice a zajišťovat ekonomický růst. Rusové se proto musí připravit na hluboký propad životní úrovně. Bankrotový stav Ruska může trvat třeba jedno desetiletí.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jojo, všichni známe tvé „ekonomické teorie“, Rusko se zmítá v hyperinflaci, 1 USD je přinejmenším za miliardu rublů, blá blá blááá… ROFL!!! To jsi předpovídal už před měsícem, že rubl se do několika dní úplně zhroutí – a NIC! :D :D :D

Kdybys trochu myslel, tak bys MOŽNÁ přišel na to, proč tomu tak navzdory tvému vlhkému přání pořád není. A svině jako já ti určitě nenapoví. Ne že by mi na Rusku a rublu nějak záleželo, ale mám prostě prasečí radost z tvého nechápání. ;) :D :D

Další odpovědi
orwell

Nějaký hoax tvrdí zase tohle:
„To, co se Putinovi domlouváním a prošením ruských bank nedařilo celých 8 let, tak najednou jde samo od sebe během jediného víkendu. Ruské banky v neděli společně oznámily, že v důsledku sankcí opouští dolarové platební systémy VISA a MasterCard a přechází na čínský platební systém UnionPay, který začne být v Rusku implementován okamžitě. Hned v pondělí začnou ruské banky tisknout nové platební karty UnionPay pro miliony svých klientů, aby s nimi mohli platit při cestách do zahraničí ve 180 zemích světa, kde jsou platební karty UnionPay akceptovány vedle karet VISA, MasterCard, JCB nebo American Express.
A co víc, podle ruských médii bylo učiněno rozhodnutí, že ruské banky se již k systému SWIFT a k bankovním kartám VISA a MasterCard nevrátí, a to ani v případě, že v budoucnu budou sankce proti Rusku zrušeny. Vladimir Putin již podle ruské televize vyjádřil uspokojení nad krokem ruských bank, že tento krok pomůže snížit závislost ruského bankovního sektoru na západním dolarovém bankovním systému. Tohle je doslova černá neděle pro americký dolar, protože Rusko přijetím čínského UnionPay vytvoří největší platební bezhotovostní síť na světě, pokud jde nejen o počet uživatelů, ale především o objem peněz, které budou systémem protékat.“
Lukáš Kovanda si může říkat co chce. Mně to do toho bankrotu nějak nepasuje, ale uvidíme.

Drap

Podle tebe už mělo Rusko vyhlásit bankrot na začátku března a rubl měl být na nule, podle toho co si psal. Co to bude za zprávy příště?

zjentek

Bůh nás ochraňuj, aby v Rusku neměli vše dobře spočítané. Je zajímavé, že dosud na dění vydělává Putin, zatímco například my v Evropě NOMENTÁLNĚ KUR…KY strádáme, proděláváme na vlastních sankcích, které jsou snad namířeny proti nám občanům, či co a nic nenasvědčuje, že by se situace NEMĚLA KU…SKY zhoršovat, ČRdel nevyjímaje.

Tak aby pan Putin nakonec nevypálil rybníček všem kecálkům a pisálkům jako seš ty Bůhu, budu se za tvá zbožná přání modlit, to slibuji, ale reálně vidno, že to asi nedopadne. Chjo, smolík. Klidně piš na uklidněnou dál, ovšem už teď jsme v hajzlu. Já vím, já vím, když se žvaní tolik to nebolí, chápu.

Disraeli

A to se fakt na něco ptáš nebo jen něco oznamuješ, jako třeba „další“ uživatel Kazatel a jiní? Nesnažíš se třeba jen předložit nějaká ' „fakta“ ' jako hotovou věc a tak „trochu“ trollovat?
Proč se ptáš, když se vlastně neptáš… a že tě to pořád baví. Ještě víc nechápu ostatní, co na to stále ragují a berou to vážně. :*

dubraro

Hloupý určitě není, ostatně životní úroveň v Rusku se za jeho vlády značně zvýšila. Spíš může být pravda, že rozhoduje na základě nesprávných informací.

hapiky

Izolace Ruska od vyspělých světových ekonomik mu nepřinese nic dobrého.
Čína může úpadek prodloužit, ale ne zachránit.
Když by bylo Rusko plně závislé na Číně, tak si bude Čína hrát s Rusi, jak kočka s myší. Číňané nejsou žádní lidumilové. Jsou ještě těžší byznysáci než západ.

aliendrone

Disraeli>>> Já jsem pořád na vážkách – trollení je jedna věc, ale mně přijde, že v jeho případě NEJDE o prostou (byť přiblbou) zábavu. Čím dál tím více mi přijde jako pohrobek bývalých „spolupracovníků“ a má to takříkajíc v popisu práce. :)

_Bůh_

Mně se líbí, jak to jsou ověřitelná fakta a konkrétní čísla, ještě sem přidám autora textu, ale aliendrone a kol. si stejně myslí, že to jsou moje „teorie“. 😁
Chudákům ve Standard & Poor’s schází aliendrone, aby jim to vysvětlil jak se věci mají 😁

aliendrone

_Bůh_>>> Je mi FUK, co kdo kde tvrdí. Kašlu na „renomované prognózy“ (stejně jsou bezcenné, viděls někdy, že by nějací experti DLOUHODOBĚ mělí pravdu)? Jednou začas jistě, i slepá slepice ze zákonitostí pravděpodobnosti trefí zrno!

Opakuji – ukázaná platí. Rusko do týdne podle tebe zbankrotované s hyperinflačním rublem – to jsi psal PŘED MĚSÍCEM. Mně stačí mrknout na měnové kurzy, potažmo vědět ZA KOLIK si koupím rubl (kdybych po něm zatoužil).

PROČ mi tedy sakra nepošleš pár miliard těch „bezcenných Putinových rublů“? No?!? Minule jsem ti udělal skvělou nabídku a ty NIC! Takže si „prognózy babky Vomáčkové a dalších specialistů jedna paní povídala“ strč za klobouk a diskutuj si s nimi sám. :D :D :D

_Bůh_

Zdroj: Vyjádření Lukáše Kovandy, hlavního ekonoma TRINITY BANK a.s.